На Черкащині зросла кількість хворих на лептоспіроз: що відомо

У Черкаській області погіршується ситуація з поширенням лептоспірозу. Інфекцію зафіксували у ще одного мешканця регіону. Таким чином загальна кількість хворих зросла до п’яти осіб.

Про епідеміологічну ситуацію  в Черкаській області розповів у коментарі виданню “Суспільне” головний санлікар Володимир Папач. Медик зауважив, що станом на вівторок, 3 жовтня, підтверджено п’ятого хворого на лептоспіроз.

За словами Папача, хворий займався риболовлею. Тому цілком ймовірно, що інфікування відбулось через воду. 

За результатами епідрозслідувань встановили, що зараження відбулося під час риболовлі у потенційно зараженій воді, — підкреслив лікар. 

Головний санітарний лікар підкреслив, що хворий ловив рибу без захисного одягу й відповідного взуття. Бактерія лептоспірозу могла через подряпини на тілі проникнути у кров. 

Як передається лептоспіроз

Лептоспіроз передається серез сечу гризунів

Лептоспіроз передається серез сечу гризунів

За словами Папача, основний шлях передачі лептоспірозу – через контакт з інфікованими тваринами або їхньою сечею. Збудник лептоспірозу виділяється з сечею інфікованих тварин, найчастіше гризунів, великої рогатої худоби, свиней, собак. Людина може заразитися, контактуючи з інфікованою сечею або іншими рідинами організму тварини, наприклад, кров’ю, молоком, м’ясом.

Найбільш схильні до зараження лептоспірозом люди, які працюють у сільському господарстві, лісовій промисловості, рибальстві, а також люди, які часто контактують з тваринами. Симптоми лептоспірозу зазвичай з’являються через 2-21 день після зараження. До них відносяться: лихоманка, головний біль, м’язові болі, біль у спині, ниркова недостатність, ураження печінки, ураження головного мозку.

Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду з сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів. Також це може бути худоба, собаки, дикі тварини. До людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі та слизові оболонки очей, носа, рота. Лептоспіроз буває складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань — наприклад, можуть нагадувати вірусний гепатит, грип чи COVID-19″, — пояснив лікар.

Яка профілактика лептоспірозу

Профілактика лептоспірозу спрямована на запобігання контакту людини з збудником хвороби. Також варто вакцинувати тварин.

  • Уникати контакту з інфікованими тваринами. Це означає, що необхідно уникати контакту з гризунами, великою рогатою худобою, свинями, собаками. Якщо ви працюєте в сільському господарстві, лісовій промисловості або рибальстві, необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, щоб не заразитися лептоспірозом.
  • Не пити воду з відкритих водойм. У воді, особливо у стоячій, можуть бути присутні бактерії лептоспірозу.
  • Ретельно мити руки після контакту з тваринами або ґрунтом. Це допоможе видалити з рук будь-які бактерії, які могли б потрапити на них.
  • Вакцинація від лептоспірозу. Вакцинація тварин допоможе уникнути інфікування лептоспірозом. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що на Львівщині зафіксували розповсюдження лептоспірозу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • У Львові лікарі провели складну операцію 8-річному хлопчику з епілепсією
  • Шістнадцять померлих від легіонельозу в Польщі: кількість заражених перевищила 150 осіб, джерело інфекції встанновити не можуть
  • З 1 квітня Україна розширить перелік безкоштовних медичних послуг для онкохворих

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *