На скільки сходинок потрібно підніматися на день для користі серця

Хвороби серця та серцево-судинної системи – на першому місці серед причин смертності в усьому світі. Вчені знайшли дієвий спосіб лікування та профілактики його хвороб – це одна з найбільш універсально доступних вправ, а саме ходьба сходами! Нове дослідження показує, що підйом принаймні 50 сходинками на день пов’язаний із зниженням ризику серцево-судинних захворювань більш ніж на 20%.

Інформатор провів нескладні математичні підрахунки і дійшов висновку, що 50 сходинок дорівнюють трьом поверхам в добре знайомій багатьом п’ятиповерховій панельній “хрущовці”. Тож, вітаємо всіх, хто живе саме в такому будинку, адже в цьому випадку зарядка для серця виконується безумовно й фактично щодня. 

Підйом по сходах безкоштовний, не потребує поїздки в тренажерний зал або будь-якого спеціального обладнання, його можна робити за будь-якої погоди. І це те, чим ми зазвичай займаємося, вирішуючи повсякденні справи. Звісно, якщо не обираємо користування ліфтом. Фізична активність давно пропагується як спосіб зниження ризику атеросклеротичних серцево-судинних захворювань (ASCVD), йдеться в матеріалі Sciencealert. 

Нові висновки лікарів ґрунтуються на опитуванні 458 860 дорослих у Великобританії. Команда спеціально вивчала ASCVD, які є поширеними причинами смертності, такі як:

 • ішемічна хвороба серця,
 • ішемічний інсульт.

Дослідники з Університету Тулейна в США врахували наступні фактори для тих, хто приймав участь в медичному експерименті:

 • сімейна історія,
 • генетичний ризик,
 • високий кров’яний тиск.

Дослідження показало, що підйом по сходах знижує ризик для всіх опитаних, але особливо для тих, хто ще не був у групі високого ризику серцевих захворювань. А от ті, хто перестав регулярно підніматися сходами протягом періоду дослідження, в результаті мали на понад 30% вищий ризик серцево-судинних захворювань, ніж ті, хто ніколи сходами не піднімався. Тобто, якщо навантаження були – їх слід зберігати. Адже посилення роботи серця допомагає:

 • регулювати артеріальний тиск,
 • зберігати орган,
 • зміцнювати серце,
 • допомагати йому довше залишатися “молодим”.

Водночас, вчені зазначають, що в дослідженні існує багато змінних. Однак спиратись на нього – можна й варто.

“Це дослідження надає нові докази захисного ефекту підйому сходами у відповідь на ризик ASCVD, особливо для осіб із кількома факторами ризику”, – зазначають медики.

Зазначимо, що це не перше дослідження, яке пропагує переваги підйому та спуску сходами. Раніше таку зарядку пов’язували зі зниженням ризику раку та покращенням кардіореспіраторної форми, – тож наступного разу вже не сідайте в ліфт!

Ходіть сходами, аби серце було здоровим!

Ходіть сходами, аби серце було здоровим!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 • В Україні вперше пересадили серце дитині
 • Американські хірурги вперше пересадили людині генно-модифіковане серце свині
 • В Україні вперше пацієнту одночасно пересадили серце та нирку

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *