Українцям загрожує синдром розбитого серця. Хто в зоні ризику

Відомий лікар Євген Комаровський пояснив, чим небезпечний для українців синдром розбитого серця. В кіно ми часто бачимо, що від поганих новин люди хапаються за серце. З ними відбувається короткочасний серцевий напад без летальних наслідків. Треба розуміти, що це окрема виняткова ситуація, додав медик. Розберемось, в чому вона полягає.

Під час серцевого нападу відбувається різка закупорка коронарних артерій та гострий дефіцит кисню на тлі ішемічної хвороби серця та гіпертонічної хвороби, пояснив лікар Комаровський.

Але в 1990 році минулого сторіччя японські вчені дійшли висновку, що існує окремий синдром, який провокує серцевий напад, але вже під час обстежень жодних відхилень в роботі серця чи захворювань при ньому НЕ відстежується. Саме його винесли в окремий різновид серцевих розладів й дали назву синдрому розбитого серця або кардіоміопатії такоцубо. 

Ось звідки така назва.

Ось звідки така назва.

Цікаво, що такоцубо – це не прізвище вченого, а японська назва пастки для восьминогів. Таку ж форму має один зі шлуночків серця людини за наявності синдрому розбитого серця (це можна побачити, скажімо, на УЗД). 

Що ж собою являє цей синдром – це імітація стенокардії та інфаркту – у відповідь на сильний емоційний чи фізичний стрес. Воно не потребує стентування, а от лікувати його все ж треба. Серце при цьому за нормальних умов – за два місяці відновлюється. 

Хто в зоні ризику

Літні жінки. Понад 90% всіх зареєстрованих випадків синдрому розбитого серця становлять саме жінки у віці від 58 до 75 років. За даними Комаровського, аж 5% всіх серцевих нападів у пацієнток цього віку – це саме синдром розбитого серця. А 1-2% пацієнтів з підозрою на інфаркт міокарда мають КТ – кардіоміопатію такоцубо.

Як лікують синдром розбитого серця 

Лікування хвороби такоцубо в основному направлено на застосування медикаментозної терапії. Найчастіше використовуються бета-блокатори та інгібітори АПФ. Ці препарати позитивно впливають на стан коронарних судин – розслаблюють їх і підсилюють кровопостачання в серцевому м’язі.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Майбутнє українців: зростання суїцидів, злочинності, насильства – Комаровський
  • Чому не проходить кашель – медики знайшли дві причини
  • Німіють руки та ноги: чого в жодному разі не слід робити – висновок медиків
  • Чи буде апендицит, якщо їсти фрукти та ягоди з кісточками – висновок медиків

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *