Проходження ВЛК в Україні змінили: які нововведення в комісіях

В Україні внесли зміни до порядку проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) військовослужбовцями зі специфічними захворюваннями. Ці зміни спрямовані на покращення умов проходження служби для таких військовослужбовців та забезпечення їх прав та інтересів.

Про оновлені зміни у правилах проходження ВЛК розповіли у Командуванні Медичних сил ЗСУ.

Раніше військовослужбовці з специфічними захворюваннями не могли бути звільнені в запас, навіть якщо їхня хвороба не дозволяла їм виконувати деякі обов’язки. Вони продовжували служити у підрозділах забезпечення, закладах та установах, за винятком підрозділів, де потрібне відмінне здоров’я.

Нові зміни не змінюють цієї концепції. Військовослужбовці з обмеженими можливостями продовжуватимуть проходити службу у підрозділах забезпечення, закладах та установах.

Однак, порядок проведення ВЛК для таких військовослужбовців буде уточнено та конкретизовано. Це допоможе забезпечити справедливе та об’єктивне визначення їхнього ступеня придатності до військової служби.

Що змінилось у правилах проходження ВЛК

  • Місце проходження служби: військовослужбовці зі специфічними хворобами  продовжуватимуть проходити службу у підрозділах забезпечення, закладах та установах.
  • Ступінь придатності до служби: порядок проведення медогляду таких військовослужбовців буде уточнено та конкретизовано.
  • Медогляд: внесено ясність у порядок проведення медогляду військовозобов’язаних на фондах державних та комунальних закладів охорони здоров’я. Також унормовано створення гарнізонних ВЛК з розміщенням їх у цивільних медзакладах, розблоковано передачу медичних та інших документів військовослужбовців, приміром довідок про обставини травми, в електронній формі.
  • Причинний зв’язок: удосконалено порядок встановлення причинного зв’язку захворювань (травм, поранень, контузій, каліцтв) з проходженням служби.
  • Нормативна база: ряд термінів приведено у відповідність до недавніх змін в нормативних актах вищої юридичної сили (приміром, найменування видів відпусток за станом здоров’я).
  • Оскарження постанов: порядок оскарження постанов ВЛК відповідно до їх рівнів (ТЦК та СП, гарнізонні, госпітальні, штатні) чітко визначено.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що студентів-здобувачів другої освіти, які старші 30 років, планують мобілізувати, оскільки право на відстрочку вони мужуть втратити.

Також ми з’ясували, до якого терміну потрібно з’явитися у військкомат після отримання повістки.

ВЛК:

  • Обмежено придатні чоловіки підлягатимуть мобілізації: в Україні оновили список хвороб для оцінки придатності військовослужбовців
  • Мобілізація в Україні: у якому випадку студентів позбавлять відстрочки
  • Непридатні за гроші: Данілов обіцяє оприлюднити прізвища ухилянтів та лікарів-хабарників

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *