ВООЗ попереджає про спалах лихоманки Денге: де саме і коли

Лихоманка Денге у наступні десять років стане ключовою загрозою на півдні Сполучених Штатів, у південній Європі та Африці. У ВООЗ вважають, що поширенню хвороби сприятимуть високі температури, які створюють умови для розмноження комарів, що є переносниками інфекції.

Видання Reuters пише, що хвороба Денге вже давно є справжнім лихом у більшості країн Азії та Латинської Америки, спричиняючи приблизно 20 тисяч смертей щороку. З 2000 року рівень захворюваності зріс у вісім разів у всьому світі.

У 2022 році зареєстрували 4,2 мільйона випадків хвороби, а у 2023 році очікується майже рекордний рівень поширення Денге. Наразі у Бангладеш спостерігається найгірший спалах за всю історію: понад тисячу смертей.

“Нам потрібно набагато активніше говорити про лихоманку Денге. Нам потрібно дійсно підготувати країни до того, як вони справлятимуться з додатковим тиском, який виникне у майбутньому у багатьох, багатьох великих містах”, — сказав Reuters доктор Джеремі Фаррар, фахівець з інфекційних захворювань.

Фаррар підкреслив, що інфекція, швидше за все, “злетить” і сягне ознак епідемії у деяких частинах США, Європи та Африки. Це створить гострий тиск на лікарняні системи в багатьох країнах, попередив він.

Робітник розпилює фумігаційну пару, щоб зупинити поширення вірусу Денге в Карачі, Пакистан. ФОТО: REUTERS

Робітник розпилює фумігаційну пару, щоб зупинити поширення вірусу Денге в Карачі, Пакистан. ФОТО: REUTERS

Які симптоми лихоманки Денге

Більшість людей, які захворіли на лихоманку денге, не мають симптомів, а це означає, що рівень захворювання набагато вищий, ніж повідомляється. Ті, у кого з’являються симптоми, можуть відчувати лихоманку, м’язові спазми та біль у суглобах настільки сильний, що його називають “лихоманкою зламаних кісток”. У важких випадках – менше 1 відсотка – це може бути летальним.

Не існує спеціального лікування лихоманки денге, хоча є вакцина. Раніше цього тижня ВООЗ рекомендувала вакцину Qdenga від Takeda Pharmaceuticals для дітей віком від 6 до 16 років у регіонах, де інфекція є серйозною проблемою для громадського здоров’я.

Qdenga також схвалено регулятором ЄС, але Takeda відкликала свою заявку в США на початку 2023 року, посилаючись на проблеми зі збором даних. Такеда заявила, що все ще веде переговори з Управлінням з контролю за продуктами й ліками США щодо вакцини.

Як поширюється лихоманка Денге

Лихоманка денге поширюється інфікованими комарами Aedes aegypti, які відрізняються від комарів, які є переносниками малярії. Приміром, вони кусають людей у приміщенні і кусають весь день, а не всю ніч. Вони також розмножуються на мілководді.

Доктор Фаррар сказав, що належна профілактика включатиме плани сортування для лікарень, а також наукові інновації, поряд з іншими ключовими факторами, такими як міське планування, щоб уникнути зон стоячої води поблизу або в будинках.

Як писав Інформатор, на початку травня ВООЗ оголосила про завершення пандемії коронавірусу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Чому грудне вигодовування робить дітей сильнішими. Дослідження та висновки
  • Голова ВООЗ дав прогноз, що може статися з COVID у 2023 році
  • У ВООЗ заявили, що мавпяча віспа отримає нову назву: причина

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *