5 причин, чому ваш кіт вічно хоче їсти

Це питання стоїть на порядку денному у багатьох читачів. Справді, чому у вихованця розвинувся непомірний апетит? Чому він дивиться такими голодними очима? І що з усім цим робити — продовжувати годувати досхочу чи все-таки потурбуватися пошуками першоджерела проблеми? У статті ми постараємося відповісти на всі питання, інформує Ukr.Media.

Коти — звірі дивні. З одного боку, в них дев'ять життів, і вони ніби завжди здорові. З іншого — все-таки тендітні і ніжні (і місцями суперечливі) створіння. З ними одна морока. Кіт не їсть — погано. Не їсть понад добу — треба терміново бігти до ветеринара. Кіт їсть багато — теж погано. І знову починаються проблеми і пошуки рішення.

Кіт заражений хробаками та іншими паразитами

Уся ця "фауна" здатна забирати з їжі, що надходить в організм, усі поживні речовини і елементи раніше самого господаря. Ось котові і доводиться їсти "за двох". І за себе, і за паразитів, які розплодилися в організмі. За іронією долі, кіт, заражений круглими хробаками (нематодами), виглядає вгодованим, що вводить в оману господарів. Ці паразити змушують тіло кота роздуватися. Відзначимо, що нематоди небезпечні і для людини. Висновок: ніколи не нехтуємо регулярною протигельмінтною обробкою та іншої профілактикою.

Гіпертиреоз або цукровий діабет

Обидва захворювання сприяють збільшенню апетиту. Причини, щоправда, різні: при гіпертиреозі (гіперфункції щитоподібної залози) метаболізм спалює левову частину калорій, організм вимагає їжі ще і ще. При діабеті організм не може перетворити цукор в енергію, їжа ніби провалюється і не насичує. При цьому тварина помітно худне і до всього іншого відчуває підвищену спрагу. Висновок: помітивши, що кіт жадібно і багато п'є, покажіть його ветеринару якомога швидше.

Нудьга і почуття самотності

Тепер ми говоримо про психологічні проблеми. Власне, і ми, люди, частенько йдемо до холодильника "від нічого робити". Рішення просте — зайняти дозвілля вихованця, якщо вже він змушений проводити більшу частину часу на самоті. Витратьтеся на повноцінне котяче містечко, відкрийте доступ на підвіконня або балкон, залиште запас іграшок, частіше грайте з котом в активні і рухливі ігри.

Стрес і депресія

І ці стани (до слова, вельми небезпечні) сприяють підвищенню апетиту. Апетит (корм, їжа) виконують роль своєрідного самозаспокійника або саморегулятора. Приклад: з народженням малюка господарі відправляють кота жити в тісне технічне приміщення. Тварина не прийняла змін: ще вчора вона купалася в променях любові, а сьогодні на неї не звертають уваги і навіть не спілкуються.

Результат: депресія і вовчий апетит. Лікування: що б не трапилося у вашому домі, завжди знаходьте хоча б п'ять-десять хвилин на вихованця. Просто підійдіть, погладьте, поговоріть і пограйте. Цього виявиться цілком достатньо, щоб підтримати кота.

Неправильно підібрана дієта

Усе просто: корм, який ви пропонуєте вихованцеві, не покриває його природних потреб. Приклад з життя. Відчувши раптово голод, ви зайшли в заклад фастфуду, взяли пару гамбургерів з картоплею, запили неодмінною колою. Голод вдається приглушити, але вже через годину ви знову хочете їсти. Чому так? Відповідь така: забагато порожніх калорій.

Фастфуд — це небезпечна суміш із забійної кількості вуглеводів, жирів і цукру. Не даремно дієтологи кажуть — не захоплюйтеся вуличним фастфудом, намагайтеся харчуватися збалансовано. Точно такі ж висновки слід зробити і щодо вусатого вихованця: просто йому не підходить корм, який ви пропонуєте. Порадьтеся з ветеринаром, попросіть доктора вивести ідеальну формулу харчування для вашого пухнастого друга. Можливо, доведеться перейти на більш збалансований і високоякісний корм.

І ще один важливий момент. Так, для довідки. Шлунки у котів досить малі — насичення настає всього після пари столових ложок консервованого, вологого або натурального корму. Або третини чашки сухого корму — залежно від того, що ви вибираєте. Так що котам у нормі не так вже й багато і треба. Але це в середньому — не будемо ставити в один ряд шлунки велетня мейн-куна і крихітного сінгапурського котика. Саме тому ми радимо звернутися за консультацією до фахівця і надалі дотримуватися його рекомендацій.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *