Британська короткошерста – одна з найстаріших порід домашніх кішок

Британська короткошерста кішка є однією з найстаріших порід. Перші її офіційні представники з'явилися ще на заході XIX ст.
Ще пару десятків років назад в Україні мало кого цікавили популярні в світі породи кішок. Та й розквіт селекції був пов'язаний переважно з «персами». «Перси» були настільки популярними, що іншим породам просто не було місця на виставках. Безперечно, заводчики перських кішок досягли чудових результатів, але, як і будь-яка мода, популярність «персів» з часом зменшувалася, на зміну довгошерстим породам приходило захоплення короткошерстими кішками. Основними факторами зміни орієнтирів були: невибагливість у догляді за короткошерстими представниками домашніх кішок і велика різноманітність порід і забарвлень, здатних задовольняти найбільш вибагливі смаки.
В цілому становище склалося таким чином, що найбільш популярними були саме «плюшеві ведмедики», так в побуті часто називають британських короткошерстих кішок, які привносять в оселю господарів і їх душі ауру спокою й умиротворення, що в повній мірі відповідає характеру «британців» і їх здатності відмінно уживатися з людьми. Британська короткошерста – відмінна кішка для дому, інформує UkrMedia.

Історія британської короткошерстої кішки
Існують дві версії походження британських кішок, проте примітно, що ні та, ні інша з них батьківщиною цих кішок Британію не вважає. Обидві версії визначають історію появи кішок на Туманному Альбіоні по-своєму.
Відповідно до першого припущення, майбутніх «британців» завезли на Британські острови близько двох тисяч років тому римські завойовники, після чого кішки стали домашніми і жили поруч з людьми, як і всі звичайні їх одноплемінники, до тих пір, поки заводчики не зайнялися культивуванням споконвічно британської породи.
За другою гіпотезою, батьківщиною майбутньої англійської породи була Франція. У XVI столітті французькі ченці з монастиря Гран-Шартре спеціально вивели особливу породу кішок і настільки стежили за її недоступністю, що продавали за стіни монастиря тільки кастрованих котів. Уже згодом кішки, які є предметом гордості ченців, правдами і неправдами потрапили на Британські острови.
Як би там не було, тільки в XVIII столітті британські короткошерсті кішки отримали свій особливий видовий статус, а селекційна робота по їх розведенню розпочалася лише до кінця XIX в. Тому початок історії британських кішок відносять до 1898 року, коли був виданий перший родовід, а ось на виставці ця порода була вперше представлена ​​вісімнадцятьма роками раніше. Наукову назву породі було дано лише в 1930 році.

Плідна селекційна робота почалася з моменту, коли англійці побажали вивести чисто англійську породу кішок. При цьому головними цілями було надати породі аристократичну і привабливу зовнішність в поєднанні з перевагами поступливого характеру місцевих короткошерстих кішок. Своїм створенням порода зобов'язана визнаному «родоначальнику» руху британських любителів кішок Гаррісону Вейєру.
Історію «британців» не можна назвати простою. Перша світова війна мало не знищила породу, принаймні, селекція була припинена. Після війни К. Вілсон спільно з заводчиками відродив породу на основі домашніх кішок, що мають відповідні характеристики. Невелика кількість «британців», що залишилася, призвела до того, що ряд заводчиків стали схрещувати їх з «персами».
Формально таке потомство не могло бути зареєстроване як британські короткошерсті кішки, тому за статистикою число справжніх «британців» з кожним роком скорочувалася. Власне кажучи, особливого виходу із ситуації не було. Котів було мало, а родинне схрещування з генетичної точки зору нічого доброго спричинити не могло.

Всі ці експерименти в селекції призвели до того, що в даний час існує шістдесят два різновиди британської короткошерстої кішки (вони відрізняються по забарвленню), з яких дев'ять вважаються основними.

Опис породи

У британської породи особливо виділяється мордочка. Голова кішок має округлу форму і широкий лоб. Вуха – маленькі з закругленими кінчиками, широко розставлені. Ніс – прямий, короткий і широкий. У котів добре розвинені щоки. Очі – великі, круглі, широко поставлені. За стандартом колір очей і забарвлення шерсті повинні бути однаковими.
Шия – товста, коротка. Груди – об'ємні, добре розвинені, плечі – масивні.
Тулуб кішок – мускулистий і кремезний, спина – пряма, ноги – потужні і короткі. Кішки мають міцні, великі лапи. Хвіст – товстий, але не довгий.
Шерсть кішок – густа і коротка з густим підшерстям, яка має хороший рельєф. Підшерсток злегка піднятий від поверхні, що як раз і надає шубці «плюшевий» вид. Забарвлення дозволяє виділити різновиди, але в цілому воно може бути або одноколірним, або двоколірним.

Утримання кішок

Наявність незалежного характеру і легкості в догляді за шерстю обумовлює простоту утримання тварин у домашніх умовах. Більшою мірою такі кішки підходять людям, яких довго не буває вдома. У присутності людини кішки іноді відчувають себе незатишно, навіть обтяжливо. За характером вони ласкаві, спокійні, охайні і володіють міцним здоров'ям.
Вважається, що забарвлення будь-якої британської кішки позитивно впливає на нервову систему людини, діючи заспокійливо, а сріблясті кішки до того ж дуже ласкаві і люблять муркотіти у відповідь на погладжування.
Кошенята британських короткошерстих кішок дуже легкі в догляді і чудово ставляться до дітей. Вони спокійні й ласкаві, доброзичливі і виховані, відмінно уживаються з іншими домашніми вихованцями, не виявляють агресію.

Догляд за шерстю мінімальний. Часто розчісувати її не потрібно, тим більше, що кішки самі по собі дуже охайні.
Якщо ви часто міняєте місце проживання, то британські кішки не стануть вам у цьому перешкодою, оскільки невибагливі і швидко обживаються на будь-якій території. Серед шанувальників цієї породи «британці» незмінно асоціюються з благополуччям, спокоєм і домашнім комфортом. Вважається, що вони навіть притягають до хати ці якості. Британські кішки – дуже люблячі і ніжні істоти, що не вимогливі в психологічному плані і не закликають до себе зайвої уваги. До прогулянок манірні «британці» ставляться з презирством, вважаючи за краще тепло і затишок усередині приміщення, тому їх легко можна залишати одних в будинку: кішки будуть тихо і мирно дрімати десь у теплому містечку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *