Чи впізнають коти зовнішність та голоси своїх господарів — можливості пам’яті пухнастиків

Візьмемо, наприклад, собак. Вони завжди на виду, а душа їхня навстіж. Прийде господар з роботи, а собачі мордочки так і сяють щастям, а хвіст, здається, ось-ось відвалиться і відлетить. А коти? Можуть навіть не поглянути. І це після моря ласк, тонн любові і смачного корму!

Але не слід недооцінювати котів. І тим більше ображатися на них. Пошлемося на думку всесвітнього відомого вченого з Брістольського університету доктора Джона Бредшоу (Dr. John Bradshaw). Заслужений вчений, сам пристрасний кошатник, впевнений, що за рівнем інтелекту коти здатні притиснути до стінки своїх одвічних конкурентів — собак. Ба більше, коти розумніші і хитріші — вони не поспішають демонструвати господарям усі свої вміння і навички. Усе не просто так, а з корисливою метою: хто везе, того і навантажують. Ось простодушні пси і віддуваються за двох, інформує Ukr.Media.

Чи знають коти своїх власників?

Відповідь однозначна: прекрасно знають. Хвостаті запам'ятовують і зоровий образ, і запахи у всьому їх різноманітті. Кожен із нас має свій власний індивідуальний і неповторний аромат, який дозволяє ідентифікувати його власника. Коти нітрохи не гірше собак "схоплюють" запахи своїх господарів і долучають до своєї великої бібліотеки запахів. Запахи зберігаються в пам'яті досить довго. Крім того, вусаті друзі насправді розумні. Їм достеменно відомо, в якому настрої повернувся додому той чи інший член сім'ї. Якщо конкретніше — до чиїх ніг потертися, до кого підлеститися, щоб випросити собі смаколик.

Багатьох з вас цікавить питання, чи впізнають коти своїх господарів після тривалої розлуки. Сучасна наука встановила одне: довготривала пам'ять у котів дійсно працює. Трохи краще або трохи гірше, але вона працює цілком стійко. Описано безліч фактів, коли пухнастики, які загубилися, раділи зустрічі з господарями через роки розлуки. Перша реакція — "недовірливе вивчення". Потім кіт пропустить через себе запах, звіриться зі своєю "бібліотекою". Як тільки ідентифікація завершиться, ви перші про це дізнаєтеся по характерній реакції вихованця.

Які можливості котячої пам'яті?

На цю тему проводилося багато експериментів і досліджень. Вердикт такий: пам'ять у котів хороша. Як короткочасна пам'ять (вусаті відмінно пам'ятають "свіжі" події, що мали місце 16 годин тому), так і довготривала. Як це працює? Ви можете познайомитися з яким-небудь котом і розраховувати, що він згадає вас максимум через 16 годин розлуки. Без збоїв і запинок. Що ж стосується довготривалої пам'яті, то тут усе досить індивідуально. Якщо ваші з твариною шляхи швидко розійшлися, не виключено, що вас із плином часу видалять з пам'яті. Запали в душу тварині глибоко і серйозно — можете розраховувати на довгу і добру пам'ять. Іноді на все життя.

Яке значення для котів має зоровий образ?

Вище ми відзначили, що коти запам'ятовують обличчя людей. Але зорова пам'ять не виходить в них на перший план: хвостаті вихованці формують для себе якусь 3D картинку, що складається з особи людини, її запаху, голосу і поведінкових особливостей. Однак, людські обличчя вихованці запам'ятовують на п'ять з плюсом. Якщо ви раптом зважитеся кардинально змінити імідж (при збереженні унікального запаху), вихованця це може сильно занепокоїти.

Голоси господарів та інших людей

Невдача: ви кличете-кличете кота, а він старанно робить вигляд, що до нього сказане не відноситься. Усе просто: коти розумні і в два рахунки відрізнять голоси "своїх" людей від "чужих". Зовсім інша справа, що кіт і з місця не зрушиться, не побачивши для себе конкретної вигоди. Кіт ситий, хоче подрімати і "відключитися" — значить, немає ніякого резону вставати і бігти на поклик. І зовсім не важливо, хто і що подумає.

Підбиваємо підсумки

Котам прекрасно відомі найдрібніші подробиці з життя господарів. Не кажучи вже про особистість цих самих господарів. Навколишні події хвостаті розцінюють крізь призму власної вигоди. Коли кіт бачить, що ця людина дає смачну їжу, гладить, піклується, захищає, говорить ласкаві слова — він визнає людину своїм господарем і прив'язується до неї. У пухнастиків прекрасне вроджене почуття на хороших і добрих людей. Коти відмінно пам'ятають як добро, так і зло, проявлені на свою власну адресу. І не забувайте головного: з пам'яттю у вусатих улюбленців цілковитий порядок!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *