Чому собака облизує господаря

Собачі поцілунки викликають у нас, власників чотириногих вихованців, розчулення. Адже ми самі схильні виражати з допомогою поцілунків особливе ставлення до тих, хто нам дорогий. Однак, не варто надмірно олюднювати собаку. Це абсолютно інша істота, яка і світ, і людей у ньому сприймає зовсім по-іншому. Тому господарям пухнастих друзів незайвим буде дізнатися про інші причини, чому собака облизує людину. А також, які сигнали цей приємний жест може посилати йому, інформує Ukr.Media.

Чому виникає механізм облизування і для чого він служить

Всі ми родом з дитинства. І собаки теж. Якщо у вас коли-небудь народжувалися цуценята, то ви напевно помічали, що перше, що робить мати, це облизує їх, допомагаючи позбутися від залишків плодових оболонок і стимулюючи у малюків становлення дихальної функції. Надалі материнське облизування покликане поліпшувати роботу шлунково-кишкового тракту цуценя і підтримувати в чистоті його шерсть, поки цуценя не подорослішає і не зміцніє в достатній мірі, щоб робити це самостійно. А також облизування, подібне заколисуванню у людини, що володіє заспокійливою дією.

Таким чином, облизування — це перший спосіб контакту з іншою істотою, яка дізнається щеня. Надалі він починає ним користуватися, щоб сигналізувати про те, що зголоднів або потребує турботи.

А тепер давайте подивимося, що може означати така поведінка, коли собака лиже людину.

Собака показує свою любов

Облизування дійсно може сигналізувати про особливе ставлення собаки до хазяїна або члена сім'ї (з собачої точки зору, вважайте, зграї). У тому випадку, якщо облизування супроводжується радісними вигуками вихованця, активним вилянням хвостом, бажанням застрибнути на руки, це вираження любові.

Собаці самотньо

Якщо ви просто сидите тихо або займаєтеся якою-небудь справою, не звертаючи уваги на вихованця, а він раптом підходить і починає вас лизати, це може свідчити, що таким чином собака хоче звернути на себе увагу. Адже й справді, вологий язичок улюбленця на шкірі складно проігнорувати!

Пес зголоднів

Коли собака лиже обличчя господаря — це ознака спадщини стародавнього інстинкту, який є у всіх собачих. Зголоднілі цуценята прагнуть лизнути морду матері, особливо якщо вона щойно їла, щоб змусити нею поділитися їжею. Так що не виключено, що таким чином ваша собака просить поїсти.

Собака хоче допомогти

Собаки — стайня тварини, а тому їм не чужа взаємовиручка. Саме тому вихованець може намагатися лизати рани (так собаки лікують самі себе) або ж облизувати оголені ділянки шкіри людини, намагаючись зрозуміти, чи він живий, змусити дихати чи не спати, що в критичних ситуаціях дійсно може бути виправдане.

Ваш улюбленець боїться

Деякі собаки, злякавшись гучних звуків, природним чином шукають захисту у свого ватажка-господаря. Облизування, супроводжуване скигленням і бажанням залізти на руки або в ліжко, цілком ймовірно свідчить про те, що вихованцеві страшно і він просить заспокоїти його.

Собака реагує на запах

На відміну від людини, яка більшу частину інформації сприймає через зоровий канал, у собаки найважливішим з почуттів є нюх. Його можливості у наших чотириногих братів в рази перевищують людські. Тому ми можемо навіть не відчувати, що пахнемо особливо приємно або неприємно для собаки. У цьому випадку облизуванням вона намагається вимити нас або зрозуміти, де людина була.

Собака заявляє на вас свої права

Облизування обличчя або рук може свідчити про те, що пес мітить свою територію, стверджуючи для інших собак, що ви — частина його зграї. Більше того, ця ситуація найчастіше зустрічається, коли в родині є ще інші собаки або дитина. Тоді вихованець може відчувати почуття ревнощів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *