Зима близько: чи готові коти до сезону морозів

Саме час, щоб перевірити і оновити свій зимовий гардероб. Але з нами, людьми, все ясно і зрозуміло. А чи буде потрібна допомога пухнастим вихованцям — котам? Як відомо, вусаті вельми вимогливі до тепла, інформує Ukr.Media.

За домашніх котів, які і носа висунуть на вулицю, можна сильно не турбуватися. Зверніть увагу: кіт завжди знайде у квартирі найтепліший куточок. Де тепло, там і кіт — чи то залишений плед, чи то коліна господарів або навіть батарея центрального опалення. З "вуличними" котами, особливо в регіонах з холодним кліматом, трішки складніше — доведеться стежити за вихованцями, обмежувати час їх перебування на вулиці в дуже морозні дні і своєчасно "запрошувати" додому, в тепло, не допускаючи переохолодження. Нижче наведемо питання, які найчастіше задають власники котів, і короткі відповіді на них.

Наскільки добре коти переносять холод?

Про все подбала матінка-природа, забезпечивши котів щільним шерстяним покривом, який надійно захищає від холодів. Звичайно, ми не маємо на увазі вихованців безшерстих порід. Однак, навіть короткошерстий кіт без будь-яких фатальних наслідків витримає нетривале перебування на вулиці в мороз.

Чи існують "критичні" температури для котів?

Коти — звірі теплолюбні, і це факт. Вони будуть шукати тепло, щойно температура опуститься нижче нуля. Температура тіла тварини почне падати, і при тривалому перебуванні на холоді різко підвищується ризик розвитку як гіпертермії, так і обмороження. Обидва стани надзвичайно небезпечні, і обидва загрожують смертельним результатом. Тому в морози допустимі тільки короткочасні прогулянки. А ще краще тримати тварин у домашньому теплі.

Що робити, якщо вихованець гуляє взимку всю ніч?

Річ у тім, що господарі, зазвичай, ночами сплять. Вони не знають, що вихованець кілька разів за ніч повертається додому, але бачить щільно закриті двері. Тому рекомендація для городян така: на ніч (особливо в сильний мороз) вихованців краще все-таки не випускати. А жителям приватних будинків радимо обладнати або "котячі дверцята", або забезпечити доступ у місце, де не так холодно. Можна, до речі, додатково утеплити ці приміщення, залишити грілки і т. п.

Чи потребують коти додаткового тепла?

Стара народна прикмета: якщо кота тягне до джерела тепла — бути сильним морозам. Можливо, пухнасті вихованці приходитимуть грітися до господарів під бочок або вляжуться разом з ними спати в ліжко. Якщо з якихось причин ви не бажаєте пускати вихованців у своє ліжко, обов'язково утепліть їх лежанки. Постеліть додаткову ковдрочку, покладіть грілку і т. п.

Чи треба загортати котів у ковдру?

Так, коти — звірі теплолюбні. І не відмовлять собі в задоволенні розташуватися на теплому пледі або ковдрі. Але ось загортати вихованців у ковдри не слід: муркотуни ненавидять, коли обмежують їх особистий простір.

Як дізнатися, що кіт замерз?

За деякими характерними ознаками: тварина невпевнено, важко рухається, тремтить, її сковує озноб, помітна слабкість. Загляньте в зіниці — при переохолодженні вони розширюються. Часто буває нерегулярне серцебиття, труднощі в диханні. Помітивши хоча б один із названих симптомів, зверніться за ветеринара за допомогою.

Чи треба встановлювати опалення на максимум?

Ні, не треба. Комфортними для котів вважаються температури від 15 до 23 градусів за Цельсієм, плюс або мінус.

Коти вибирають тепло чи холод? Як їм комфортніше?

Відповідь очевидна: коти, попри їх теплі шубки, завжди віддадуть перевагу теплу. Саме тому вони люблять лежати на сонячних підвіконнях, радіаторах опалення і навіть на автомобільних капотах. Навіть коли навколо досить тепло.

Яких вихованців треба підтримати в холод?

Як бачимо, муркотуни непогано озброєні проти зимових холодів. І ніяких додаткових заходів не буде потрібно — особливо коли тварина знаходиться в розквіті сил і не має проблем зі здоров'ям. Слід подбати про дуже літніх котів — їх лежанки і ліжечка бажано утеплити, підстелити грілки. Неодмінно купіть пару теплих зимових костюмчиків для вихованців безшерстих порід. Вони виручать і під час нетривалих прогулянок, і навіть вдома в дуже морозні і вітряні дні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *