Фахівці перерахували 3 несподівані ознаки стресу в котів

Дбайливий господар завжди помічає зміни в поведінці свого вихованця — але важливо ще й правильно розуміти, що вони означають. Деякі особливості можуть бути ознаками стресу. Помітивши їх, потрібно одразу звернутися по допомогу до ветеринара або постаратися зрозуміти, що викликає стресовий стан у вашого вихованця, інформує Ukr.Media.

Одна з важливих ознак нервового перенапруження у кішки — сонливість. Якщо тварина, що має грайливий характер, багато рухається і веде досить активний спосіб життя, раптом стала млявою і вважає за краще проводити час уві сні, на це варто звернути увагу. Така зміна поведінки може свідчити як про стрес, так і про інші захворювання.

Якщо ваш улюбленець постійно шукає затишні містечка і рідко залишає обраний притулок, це теж може бути ознакою того, що він почувається погано або чогось боїться.

І нарешті, якщо кішка, яка звикла ходити в лоток, раптом перестає ним користуватися і справляє нужду в кутах, це явна ознака стресу. Коли тварина ходить до туалету, вона і так почувається беззахисною. Стрес посилює це почуття, і вихованець намагається сховатися надійніше.

Лаяти кішку в цьому випадку не можна, агресія тільки погіршить ситуацію. Перш за все, потрібно поставити лоток у той кут, який обрала кішка — можливо, це допоможе нагадати вихованцеві про те, куди потрібно справляти нужду. Після цього слід розібратися, що не сподобалося кішці в тому місці, де раніше стояв її туалет.

А якщо ви хочете зрозуміти причину нервового перенапруження у здорової тварини, ветеринари радять подумати, які зміни відбулися в будинку. Можливо, ви нещодавно зробили ремонт або велику перестановку і кіт ще не звик до змін. Також, стрес може спричинити поява нового вихованця в сім'ї: кішки цілком здатні ревнувати господарів. Також на їхній психіці неминуче позначаються постійні сварки і скандали в родині.

Привести ситуацію в норму допоможе дбайливе ставлення до кішки. Постарайтеся приділяти їй більше часу, іноді балуйте спеціальними частуваннями і частіше з нею грайтеся. Якщо поведінка тварини не змінюється, то необхідно звернутися до ветеринара, щоб виключити інші захворювання.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *