Хвороба, стрес та інші причини слинотечі у кішок

кішок />

На відміну від собак, кішки пускають слину набагато рідше. Котяча слина не схожа на собачу і не утворює довгі ниточки; скоріше, це буде одна крапля. Але чому кішки взагалі пускають її?

Якщо ви помітили, що ваша кішка пускає слину, це може бути пов'язано з тим, що вона хвора або сильно нервує. Є і прямо протилежна причина: тварина відчуває себе в безпеці і тому максимально розслабилася. Щоб зрозуміти, чи не потребує ваш вихованець медичної допомоги, розберемо основні причини слинотечі у кішок, інформує Ukr.Media.

Деякі з них досить серйозні і вимагають негайної допомоги ветеринара, але інші відносно нешкідливі: слинотеча зникне, коли ситуація, що викликала таку поведінку, закінчиться. Ось список причин, за якими ваша кішка може пускати слину.

Ваша кішка страждає від болю

Кішки пускають слину, коли їм боляче — якщо запалені ясна, ротова порожнина, губи. Запалення може вказувати на те, що у кішки інфекція ротової порожнини. Це може також бути наслідком захворювання нирок, що починається, авітамінозу або порушення обміну речовин. Такі запалення виявляються при огляді пащі. Якщо вони є — зверніться до ветеринара.

У кішки щось застрягло в горлі або стравоході

Якщо кішка має доступ до кімнатних рослин або виходить на вулицю, можливо, вона з'їла лист, травинку або інший предмет, що застряг у неї в роті або стравоході. Через чужорідне тіло кішці важко ковтати, тому тече слина. Якщо є підозра, що сталося саме це, — їдьте до ветеринара, і негайно.

Кішка з'їла щось несмачне

Кішки не відчувають солодкого, але відчувають гірке або пекуче. Вони пускають слину, щоб позбутися неприємного присмаку. Люди в цьому випадку відпльовуються, але кішки плюватися не вміють. Якщо такий стан довго не проходить — це теж привід зустрітися з ветеринаром.

Кішка побачила або пронюхала щось смачне

Взагалі-то, слиновиділення в передчутті ласощів характерне скоріше для собак. За способом полювання вони переслідувачі. Кішка ж, якщо їй доводиться полювати, сидить в засідці, і передчасне слиновиділення може її видати. Але у домашніх котів і кішок, особливо тих, які живуть в будинку безвихідно і знаходять здобич виключно у себе в мисці, нерідко розвивається реакція «передчуття».

Кішка хвилюється або налякана

Якщо ви помістили свою кішку в переноску і везете до ветеринара, вона може пускати слину, тому що налякана тим, що відбувається. Кішки не люблять змін в навколишньому середовищі, і щось незвичайне, наприклад, поїздка на машині, може посилити їх рівень занепокоєння, що, серед іншого, посилить і діяльність слинних залоз. Якщо після поїздки слинотеча припиниться, підстав для занепокоєння немає.

Кішка щаслива і розслаблена

Чому у кішки тече слина, коли її гладять? Таке можливо — деякі кішки пускають слину, коли вони задоволені і можуть дозволити собі розслабитися. Кішка від природи завжди насторожена і готова до стрибка або самооборони, і така слинотеча — знак розслабленого блаженства від перебування поруч з господарем, в повній безпеці, коли абсолютно нема про що турбуватися.

Ваша кішка просто вмивається

Кішки дуже охайні, це пов'язано з їх способом полювати із засідки. Здобич не повинна завчасно відчути котячий запах — ось чому кішки постійно вмиваються. Вмиваються ж кішки, як відомо, слиною, яка специфічного запаху практично позбавлена. Якщо кішка вмивається дуже інтенсивно, це теж може викликати надмірну слинотечу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *