Як часто потрібно купати домашніх кішок і котів

Будемо чесними: більшість котів просто ненавидять воду. Регулярні лазневі процедури — це швидше забаганка господарів, яким хочеться, щоб вихованець був чистий і доглянутий. Розбираємось, чи потрібні купання самим кішкам і що про це думають експерти, інформує Ukr.Media.

Власники кішок по-різному ставляться до купання вихованців. Одні впевнені, що це потрібно робити регулярно. Інші вважають, що процес надто складний і трудомісткий, і їхній вихованець здатний навести чистоту без втручання людини. Хто правий?

Чи потрібно взагалі купати домашніх котів?

Більшість ветеринарних лікарів сходяться на думці, що без необхідності купати кішок, які проживають у квартирі, не потрібно. Водні процедури — це, перш за все, зайвий стрес, який може позначитися на психічному стані як тварини, так і її господаря (згадайте роздерті до крові руки!) Але є випадки, коли купання стає не забаганкою, а необхідністю.

Кішка забруднилася

Загалом коти відносяться до охайних тварин, так що доглядати за вовною та інтимними органами вони здатні без участі людини. Але «білі ворони» зустрічаються і серед котячих. Якщо домашній кіт забруднився і не хоче упорядковуватися, його можна помити з використанням спеціального зоошампуня, підібрати який допоможе ветеринарний лікар або фармацевт ветеринарної аптеки.

Кішка сильно линяє

Інтенсивне линяння — одне з показань для більш частих купань. Якщо не доглядати за вовною в цей період, є ризик отримати ковтуни, позбутися яких самостійно кішка не здатна. Якщо підшерстя вже злежалося і сплуталося, одним купанням не обійтися — можливо, вам потрібно буде допомогти тварині, вичісуючи та/або обрізавши ковтун.

У кішки з'явилися блохи

Ще одна причина для купання — поява у тварини паразитів або бліх. У цьому випадку необхідно придбати для вихованця спеціальний мийний засіб з інсектицидною дією. Процедуру повторюють кілька разів, а в разі сильної інвазії кішку ще й обробляють краплями або спреєм, а потім знову купають після закінчення терміну обробки.

Ви взяли кішку з вулиці

Якщо ви прихистили бездомну тварину, викупати її потрібно обов'язково. Але спершу необхідно оглянути шерсть і шкіру тварини в рукавичках на предмет ран, лисин (лишай), кліщів і бліх. А найкраще — одразу ж отримати консультацію фахівця, який оцінить стан тварини і за необхідності візьме необхідні аналізи.

Протипоказання до купання

Існують ситуації, коли купання тварини суворо протипоказане.

Так, кішкам небажані водні процедури, якщо:

  • тварина щойно поїла — від страху може початися блювота;
  • кішка нещодавно перенесла стрес — наприклад, падіння з висоти, атаку інших тварин тощо;
  • у кішки нещодавно була операція — потрібно почекати щонайменше два тижні;
  • кішка вагітна або годує — є ризик переохолодження тварини або ускладнень, викликаних стресом, аж до викидня;
  • у кішки шкірне або інфекційне захворювання в активній стадії. Рішення про купання може приймати тільки фахівець.

Вік і частота купання кішки
1-3 місяці – фахівці не радять купати новонароджених кошенят. Всі необхідні гігієнічні процедури в цей час виконує мати.

3-4 місяці — купати кошеня в цьому віці можна тільки в разі крайньої необхідності. Імунітет ще погано сформований, тож ризик переохолодження високий. Крім того, мати може перестати годувати дитинча, якщо відчує чужорідний запах.

Середньошерсті дорослі кішки — допускається купання 2-3 рази на рік і в разі потреби.

Пухнасті та довгошерсті кішки — максимальна кількість купань — 6 разів на рік.

Літні кішки – тварину можна мити не частіше 2 разів на рік і тільки в стані повного спокою.

Некастровані коти — через гормональні зміни сальні залози у некастрованих котів виробляють більше секрету, через який у тварин брудниться шерсть. Припустиме більш часте купання в міру необхідності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *