Викиньте і купіть іншу: з такої миски годувати котів не можна — порада ветеринарів

Останнім часом заводчики кішок сперечаються про те, які повинні бути миски у вихованців. Ветеринари впевнені, що хороший власник вибере плоску і широку ємність, інформує Ukr.Media.

Вся річ у тому, що у тварин на морді є чутливі вуса — вібриси. Якщо кішка постійно торкається вусами миски з їжею, то це призводить до подразнення рецепторів і, як кажуть фахівці, у вихованця може розвинутися "Синдром втоми вусів".

Вібриси — це важливий орган на тілі тварини. Вони є не тільки у кішок, а й у інших ссавців. Жорсткі, пружні, довгі вуса розташовуються біля носа, пащі та над очима. Вони належать до органів чуття і потрібні для дотику.

У людини подібного інструменту немає, проте всередині носа також знаходяться чутливі волоски, які виконують захисну функцію. Тому тягнути кішку за вуса не можна, оскільки це приносить тварині дискомфорт.

Але багато власників кішок із цим не згодні і стверджують, що їхніх улюбленців не бентежать високі та вузькі ємності. Дійсно, тільки найледачіший кіт не стане пити воду з хазяйської склянки або чашки. Однак, якщо ваша кішка постійно виймає їжу з миски на підлогу і тільки тоді її з'їдає, то є ймовірність того, що її вібриси втомилися і вихованець через це страждає.

При цьому, під час експерименту, який провели лікарі з Америки, стало зрозуміло, що апетит кішки не залежить від форми посуду. Тварин годували зі звичайних мисок, а потім із широких і плоских тарілок. Хоча експерти не помітили відмінностей у поведінці кішок, їхні господарі зазначили, що вихованцям було зручніше користуватися саме посудом із низькими бортиками.

Тому, потрібно насамперед дивитися на поведінку свого вихованця. Якщо миска йому не подобається, то найімовірніше він відмовлятиметься з неї їсти, і тоді, щоб не шкодити кішці та не доводити її до "Синдрому втоми вусів", слід обирати зручнішу, ширшу миску.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *