Як кішки поводяться перед смертю і чому йдуть з дому вмирати

Мало хто з господарів знає про те, як кішки поводяться перед смертю. Старість і проблеми зі здоров'ям характерні не лише для людей, але і для тварин. Саме тому, коли приходить час, вони залишають будинок, інформує Ukr.Media.

Тривалість життя кішок становить 10-15 років. Господарям потрібно бути готовим, що в цьому віці у кішок можуть з'явитися проблеми з диханням, в них зміниться колір очей, язика.

Вони можуть відмовлятися від їжі і пиття, а так само весь час будуть прагнути де-небудь усамітнитися. Перед тим, як покинути будинок, кішкам стає важко пересуватися, при цьому в них з'являються проблеми з сечовипусканням.

Яке б бажання у господаря не було допомогти вихованцеві, потрібно бути готовим до того, що він все-таки піде з дому. Є кілька версій щодо того, чому тварини залишають будинок:

 • Дикі тварини перед смертю залишають свою зграю, щоб убезпечити своїх родичів. В іншому разі, якщо тварина помре, то на її запах прийдуть хижаки, що підставить під загрозу життя інших тварин. З домашніми тваринами справи йдуть так само, адже вони теж вважають своїх господарів членами родини і таким чином намагаються їх убезпечити.
 • Господарі кішок мають свою думку з цього приводу. Вони думають, що так вихованець прагне позбавити свого господаря від поганих емоцій. Серед тих, хто зіткнувся з відходом кішки, є і ті, хто бачив зворотне. Є кішки, які навпаки чекають свого господаря, щоб побути з ним останні миті свого життя і померти на його руках.

Ознаки швидкої смерті кішки

В основному кішки починають старіти до 12-14 років, в рідкісних випадках вони доживають до 25 років. Коли кішка досягла старості, за нею потрібен особливий догляд. Іноді буває так, що вихованці вмирають зовсім не від старості. Є кілька ознак, які допоможуть зрозуміти, що з кішкою щось не так:

 • поганий апетит або повна його відсутність;
 • вихованець не випорожнюється більше двох діб;
 • в екскрементах є домішка крові;
 • сеча має темний відтінок;
 • змінилося дихання;
 • слабке серцебиття;
 • знижений тиск;
 • неприємний запах;
 • зниження температури тіла.

Кожна із зазначених ознак ще не є показником того, що тварина скоро помре. Не виключено, що тварина просто захворіла, тому потрібно сходити до ветеринара.

Теорії, чому кішки йдуть з дому перед смертю

Виділяють кілька основних причин, за якими вихованець йде з дому, коли відчуває наближення своєї смерті.

Щоб не псувати настрій господареві

Багато господарів вважають, що тварина перед своєю смертю залишає будинок, щоб не травмувати їх психіку. Насправді дана теорія не має ніякої підстави, адже вихованець не може передбачити свою смерть. Крім того, кішки зовсім не схильні до турботи про свого господаря. Саме тому більшість вважають, що така гіпотеза є помилковою.

Сильний біль

Деякі вважають, що перед смертю кішка відчуває сильний біль, тому намагається втекти і побути на самоті. Дана гіпотеза так само є неправильною, тому що багато котів не відчувають біль перед смертю. Насправді тваринам складно відрізнити один вид болю від іншого.

Природний інстинкт

Щоб захистити свою зграю, тварини йдуть подалі і ховаються до тих пір, поки не одужають або не помруть. Диким кішкам властиво залишати свою зграю і відлежуватися, коли вони хворіють. Теж саме стосується і домашніх кішок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *