Яку породу собаки обрати для приватного будинку

Утримання собаки на дачній ділянці має свої особливості. Тому, перш ніж завести вихованця, потрібно відповідально поставитись до вибору породи. Адже не всім собакам комфортно жити на дачі, інформує Ukr.Media.

Насамперед потрібно визначитися, для якої мети вам потрібна собака. Якщо пес буде жити в будинку і тільки зрідка виходити на вулицю, щоб побігати по травичці і подихати свіжим повітрям, то для проживання в приватному будинку підійдуть всі ті ж породи, що і для квартири. Але найчастіше жителі заміських будинків воліють тримати вихованців у вольєрі і періодично випускати їх на територію ділянки — переважно для охорони. Однак для вольєрного утримання підходять далеко не всі породи собак.

Сьогодні існує понад 400 порід собак. Багато з них формувалися протягом кількох століть. Відбір особин проходив за суворим параметрами. Тепер, як мовиться, гени пальцем не задавиш. Тому не варто сподіватися, що представник мисливської породи буде байдужий до ваших кроликів, курей і іншої живності.

Собаки для охорони приватного будинку

Якщо ви живете за містом постійно, хочете почувати себе в безпеці і не любите непроханих гостей, то собака стане відмінним охоронцем і вашим захисником. На цю роль найкраще підходять великі вихованці. Їх слід обирати серед сторожових і службових порід. Також з функцією охоронця непогано справляються пастуші породи, які виводилися передусім для охорони худоби від диких тварин.

Так, для вольєрного утримання на ділянці краще всього підійде собака породи московська сторожова, кавказька вівчарка, середньоазіатська вівчарка (алабай), російський чорний тер'єр, німецька вівчарка, східно-європейська вівчарка, мареммано-абруцька вівчарка (маремма), угорський кувас, піренейська гірська собака, леонбергер.

Для такого охоронця потрібно обов'язково побудувати хорошу будку, яка захистить пса від негоди, і спорудити досить просторий вольєр, щоб вихованець міг розім'яти лапи. Всі ці собаки дуже великі, тому у вольєрі "метр на метр" вони будуть почувати себе некомфортно. Врахуйте це, перш ніж завести собаку на дачі, і не шкодуйте "житлоплощі" для вихованця, адже він стане не тільки вашим охоронцем, але і вірним другом. При будівництві будки враховуйте розміри пса. В ній собака повинна вільно стояти і лежати, витягнувши всі лапи.

Можна придивитися і до менших собак. Для охорони заміського будинку також підійдуть ротвейлер, доберман, бульмастиф, ердель-тер'єр, американський бульдог, різеншнауцер. Але у цих собак менш густа шерсть (особливо у доберманів), тому в кліматі середньої смуги взимку на вулиці їм доведеться несолодко. Для такого вихованця потрібно обов'язково побудувати утеплену будку або дозволити взимку ночувати в будинку.

Але врахуйте: всі собаки, придатні для охорони, досить потужні. Щоб не бути покусаним своїм захисником, з ним потрібно вміти вибудувати правильні відносини. З кожним вихованцем потрібно займатися вихованням і щонайменше пройти загальний курс дресування під керівництвом досвідченого кінолога.

Якщо ж ви хочете, щоб пес лише подавав сигнал про те, що наближається до ділянки чужий, і лякав ворога своїми великими габаритами, то можете завести ньюфаундленда, сенбернара або бернського зенненхунда. Ці великі собаки-компаньйони дуже доброзичливі до людей, тому навряд чи заподіють шкоду чужинцю, який буде крастися до вашого дому, хіба що зіб'ють його з ніг. Однак низький гавкіт і значні розміри цих добряків непогано відлякують недоброзичливців.

До речі, до цих порід варто придивитися, якщо у вас є маленькі діти. Добрі здоровані не проявляють агресію до дитини, навіть якщо дитина тягає їх за хвіст, вуха, лапи. Хоча цього в жодному разі не можна робити — заздалегідь поясніть дітям, як слід поводитися з тваринами.

Собаки-компаньйони

Якщо ви шукаєте в собаці, передусім, друга, а не сторожа, то при виборі породи є де розгулятися. Підшукуйте пса за темпераментом та розміром. Якщо у вас досить простора ділянка і ви плануєте часто вибиратися з псом в ліс або на озеро, то заведіть лабрадора, бордер коллі, австралійську вівчарку (ауссі), золотистого ретривера, сибірського хаскі, боксера, самоїда, аляскинського маламута.

Ці собаки люблять проводити час з людиною і потребують тривалих прогулянок. Якщо такого вихованця тримати в чотирьох стінах, то від нудьги він почне гризти меблі в будинку, робити підкопи під парканом і т. д. Тому чотириногому другові потрібно приділяти достатньо часу, грати з ним, а не залишати в вольєрі наодинці з самим собою.

Але врахуйте: з цього списку порід тільки північні їздові собаки (хаскі, маламут, самоїд) здатні жити взимку на вулиці. Інші вихованці не мають густої шерсті з підшерстям, щоб комфортно почувати себе в мороз, тому повинні бути в будинку.

Багато тер'єрів, такс, лайок, хортів і інших мисливських порід підійдуть тільки тим людям, які планують використовувати цих собак для полювання в лісі. Або ж для дачників, які нічого не вирощують в саду і городі і ніколи не випускають вихованців за межі своєї ділянки. Інакше вас будуть чекати грядки, перекопані псом в гонитві за мишами і кротами, витоптаний газон і постійні скарги сусідів, що ваш Тузик, Рекс або Мухтар знову задушив їх курку або кролика.

Якщо ви не готові тримати в домі велику та активну собаку або не живете на дачі постійно, а добираєтеся туди кожні вихідні на громадському транспорті, тоді вам підійде пес невеликого розміру: тер'єр, мальтійська болонка, чихуахуа, французький бульдог, цвергпінчер, цвергшнауцер, померанський шпіц, папільон, брюссельський грифон, кавалер кінг чарльз спанієль.

Цих компактних вихованців зручно возити в спеціальному перенесенні. Попри те, що вони маленькі, у них вистачить любові на кожного члена вашої сім'ї!

Звичайно, це не повний перелік порід собак, які підходять для заміського будинку. Не забувайте і про дворняжок, адже вони нічим не гірше породистих тварин.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *