На який проміжок часу можна залишити свого кота вдома без нагляду

Ми не дерева, і зовсім не зобов'язані все життя сидіти на одному місці. Потрібно хоча б іноді кудись виїжджати. Щонайменше на дачу, щонайбільше — у відпустку. Що робити з домашнім вихованцем? На який час можна залишити кота самого?

Усе залежить від індивідуального характеру вашої тварини. Вважається, що кішки більше прив'язуються до будинку, ніж до свого господаря. Але може бути й навпаки. І якщо ваш вихованець — з таких, спробуйте надовго не залишати його самого, інформує Ukr.Media.

Скільки часу кіт може жити сам

На думку ветеринарів, найоптимальніший час для "самітництва" кішок — 3 доби. Однак такий термін підходить не усім, деякі тварини починають відчайдушно сумувати через добу. А інші, особливо самостійні створіння, можуть просидіти й понад 3 доби, головне, щоб у них був гарний запас води, їжі і чистих лотків. Також, якщо ви їдете на кілька днів, доведеться витратитися ще на один лоток. Отже, розглянемо усі часові періоди, на які можна залишити тварину, і розповімо, як до цих періодів підготуватися.

Доба

Це найбезпечніший і порівняно комфортний період, на який можна залишити кота на самоті вдома. Природно, при цьому вихованець має бути дорослим, здоровим і не потребувати догляду.

Кішки настільки багато сплять, що у перший день деякі з них навіть не встигають засумувати за господарям. Але у темний час доби їх будуть мучити смутні підозри, що їх людина десь сильно затрималася. Але якщо ви й без цього постійно "живете" на роботі, то вихованець просто зайвий раз, для підняття настрою, пройде коло "Ну ось поїли, можна і поспати" і зустріне вас, без особливої образи і ревнощів. Залиште коту вдосталь їжі та води. Поставте другий лоток.

Якщо ваш кіт нудьгує без вас (є породи, які є особливо орієнтованими на людину), подбайте про іграшки та розваги для нього. Залиште тварині великі і маленькі коробки з-під взуття, м'ячики, гумки. У кота мають бути якісь цікавинки, які могли б його відволікати від сумних думок.

Дві доби

Деякі тварини починають злитися, сумувати або навіть панікувати (залежно від темпераменту) за відсутності господарів. І ось тут, якщо ви вчасно не прибрали речі, що б'ються, або своє домашнє взуття, або не прикрили диван пледом, ваші речі можуть постраждати. Щонайменше — сюрприз у взутті, щонайбільше — безлад у будинку.

Приготуйте запас їжі і води, потурбуйтеся по наявність додаткового лотка. Якщо ваш кіт до цього жив на природному харчуванні, за тиждень до поїздки привчіть його до сухого корму. Починайте підмішувати сухий корм у звичайну їжу кота.

Три доби

Ваш вихованець починає здогадуватися, що сталося щось недобре. По-перше, кота турбують думки про те, що людина його кинула або забула про свого чотирилапого друга. По-друге, він може почати інспектувати запаси їжі, що залишилися, і, можливо, прийде до невтішного для себе висновку. По-третє, а де третій лоток? У перших двох вже є багато непотрібного. І ніхто не прийшов, і ці лотки не почистив.

Загалом, як ви самі зрозуміли, на три доби вам доведеться підготувати більше їжі, найкраще її залишити у різних мисочках, те ж саме зробіть з водою, можливо, ваш вихованець через стрес буде більше пити. Запасний лоток також поставте. А чого ви хотіли?

Приготуйтеся до того, що, можливо, на вас буде чекати не найкращий прийом після повернення. Щонайменше, вас зустрінуть біля порога, і все вам одразу ж висловлять. Вичитувати будуть довго та старанно. І це якщо характер вашого вихованця є м'яким. Якщо ж кіт у вас образливий і мстивий, згадайте те, що ми написали вище, і обстежте квартиру. Можливо, десь на вас чекає неприємний сюрприз.

Від 3 діб і довше

Для вас тиждень промайне миттєво. А ось для кота — це дуже і дуже тривалий період. Пам'ятайте, що котяче життя триває набагато менше, ніж людське. Ось і термін у тиждень для вашого кота буде цілим місяцем.

Якщо ви не знайшли готель, де могли б залишити вихованця на час вашої відпустки, або не можете взяти його з собою, попросіть когось із родичів, друзів, або сусідів доглянути за вихованцем (хоча б замінити наповнювач у лотку і підсипати трохи корму, погладити його). Бажано, щоб тварина вже була знайома з цією людиною, у такому випадку кішка, буквально, кинеться їй на шию, скаржачись на бридких господарів, які залишили нещасну тварину на самоті.

Можливим є й такий варіант, що тварина, навпаки, злякається чужої людини у будинку і почне ховатися від неї, забиватися у темні кути або під ліжко і не виходитиме, поки незнайомець не залишить будинок. Усе є дуже індивідуальним. Вважається, що кішки більш ласкаві і миролюбні, ніж коти, і легше йдуть на контакт з малознайомою людиною під час першої зустрічі.

Якими можуть бути наслідки

Вони можуть бути. А можуть і не проявитися. Власники кішок зізнаються, що після їх тривалої відсутності тварини нерідко змінюють свою поведінку. Вони можуть демонстративно ображатися, не підходити до людини і ховатися від неї. Можуть почати голосно нявкати або дряпатися. Залишається сподіватися на те, що ваш вихованець досить відхідливий. Та й взагалі, скільки можна ображатися? Ви ж завтра знову у відпустку не збираєтеся?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *