Найбільш турботливі матері тваринного світу

Найкращі матері тваринного світу мають неймовірний зв'язок зі своїми малюками, тому сказати, що така характеристика підходить тільки людям, не можна. Ми розповімо про матерів, які, не шкодуючи себе, піклуються про своє потомство, і роблять усе, щоб їхні діти змогли вижити в суворому тваринному світі, інформує Ukr.Media.

Слони

На останньому місці знаходиться мама, яка народжує найбільших дитинчат, маса цих малюків в середньому становить 100 кілограм. Слонихи заслуговують нагороду тільки за те, що їм вдається стійко винести вагітність, яка триває 22 місяці.

Слоненя при народженні сліпе, і відчувати навколишній світ він в перший час може тільки за допомогою свого хоботка. Слоненятам пощастило, що вони існують в матріархальному суспільстві, в якому головою групи є самки. Всі самки стада допомагають новонародженому маляті. Тітки, сестри і бабусі беруть безпосередню участь у його вихованні. Така велика кількість няньок забезпечує слоненяті спокійне життя у дикому світі.

Коали

Коали харчуються листям евкаліпта, яке є отруйним, але їх травна система влаштована таким чином, що витримує таку небезпечну їжу. Це відбувається завдяки тому, що кишечник коали обволікається спеціальними бактеріями, які можуть знешкоджувати токсини. Але у малюків коали таких здібностей немає.

Щоб у малюків сформувалася в кишечнику необхідна мікрофлора, матері їх годують своїми фекаліями. Малюк знаходиться в сумці коали півроку, де харчується молоком. Поки малюк знаходиться в сумці, мати не втрачає часу і відсипається. Вона спить приблизно 22 години на добу, тобто у сні вона провидить близько 90% життя.

Алігатори

Статева зрілість у алігаторів настає приблизно в 3 роки. Самка відкладає яйця в купу листя, які, по суті, є перегноєм. Листя виробляє тепло в процесі гниття, і самка звільняє себе від насиджування яєць. Інкубаційний період триває 2 місяці. Температура компосту досить велика. При високій температурі з'являються самці, а при низькій – самки.

Коли дитинчата з'являються на світ, мати бере їх в щелепи і охороняє. Протягом першого року життя у воді мати доглядає за молодими алігаторами. Через рік вони вже здатні піклуватися про себе самостійно.

Білі ведмеді

Вагітна самка повинна постійно здобувати собі їжу, оскільки вона повинна подвоїти вагу, якщо цього не відбудеться, то плід буде поглинений її власним організмом. На час вагітності та пологів біла ведмедиця риє барліг в снігу і залягає в сплячку. В цей час вона не живиться і навіть може проспати народження дитинчат.

У новонароджених ведмежат немає зубів, а їх очі закриті. Мати трепетно піклується про них протягом 2-х років, поки вони не досягнуть статевого віку.

Гепард

Самка гепарда народжує найчастіше 4-6 малят. Дитинчата гепардів не мають вродженого інстинкту виживання, тому мати повинна навчити їх правильно вести себе в дикій природі. Вона вчить їх ховатися від небезпеки і полює на здобич. Як тільки мати всьому навчить малюків, вона залишає їх і знову вагітніє. Самці все життя тримаються разом, а самки йдуть від своїх братів через 6 місяців і ведуть поодиноке життя.

Орангутанги

Самка орангутанга – тварина з високим інтелектом. Її основним завданням є материнство. Кожен день вона будує на дереві нове гніздо, на що у неї йде приблизно 5 хвилин. Вона робить гніздо з гілок і листя.

Самка орангутанга не відпускає від себе дитинча, поки тому не виповниться 6-7 років. Це найбільший термін турботи про малюка серед тварин.

Сулавеський калао

Таку рідкісну назву присвоєно птахам з острова Сулавесі. Вони роблять гнізда в дуплах дерев. На яйця цих птахів полюють варани. Щоб кладка не була розорена, мати зменшує вхід в гніздо. А робить вона це за допомогою власних фекалій. При цьому самка не залишає яйця протягом 2-х інкубаційних місяців, залишаючись замурованою всередині. Вона змушена відчувати голод. Ось на які жертви вона готова заради материнства.

Морський слон

Самиці морських слонів – вкрай відповідальні матері. Морська слониха важить 770 кілограмів, а самці мають вагу приблизно в 4 рази більшу. Вагітна самка повинна набрати велику кількість додаткової ваги. Період вагітності у морського слона складає 11 місяців. Але після народження малюка через місяць годування дитини вона втрачає приблизно 270 кілограм.

Восьминіг

Самки восьминога – матері-героїні. Вони висиджують понад 50 тисяч яєць. Яйця розвиваються протягом 40 днів. Весь цей час мати восьминіг ні на секунду не покидає дорогоцінні яйця. Вона не дає хижакам наблизитися до кладки і збагачує її киснем, створюючи потік води через так званий сифон.

Поки самка піклується про ікринки, їй ніколи їсти, тому вона голодує, поки малюки не вилупляться. Сумно, але часто такі старання призводять до смерті самки.

Гігантська ізопода

На перше місце списку найбільш дбайливих матерів тваринного світу потрапила гігантська ізопода. Самці цих тварин дуже підступні, вони заманюють самок у нору, щоб злучитися. Запліднену самку чекає неприємний сюрприз – самець збирає гарем ще 25 запліднених самок. Але найстрашніше починається після, коли малюки готові вилупитися, вони поїдають мати зсередини, щоб вибратися назовні. Пологи самовідданої матері стають першими й останніми, вона готова піти на смерть заради продовження роду.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *