Навіщо вовки виють на повний Місяць?

У кожної живої істоти на планеті є власна мова спілкування з собі подібними. І навіть якщо ми її не чуємо, вона існує. Вона виражена не тільки у звуках, але і в певних жестах, рухах, умінні змінювати забарвлення. У вовків — це гавкіт, скавчання, гарчання, виття, інформує Ukr.Media.

Чому вовки виють?

Виття — найбільш яскраво виражений спосіб комунікативного спілкування тварин, який має більш високий звуковий діапазон і поширюється на велику площу.

За допомогою виття вовки:

  • Збираються у зграї для полювання.
  • Попереджають суперника про те, що територія зайнята.
  • Закликають до себе протилежну стать.

Причин виття величезна кількість. Кожна визначає свою інтонацію, тембр, тривалість і кількість звуків. Хоча звичайній людині вовче виття здасться одноманітним жахливим звуком, досвідчені мисливці і етологи, які вивчають поведінку тварин, легко визначають, хто виє, самка або досвідчений вовк, пропозиція пополювати або попередження про небезпеку або голодні крики.

Магія місяця

Стародавні міфи про те, що причиною нічного виття вовків є місяць, давно розвіяні науковими дослідженнями. Місяць тут ні при чому. Вовк — нічний хижак, який проводить денний час у сімейних клопотах, відпочиваючи після вдалого полювання і лінивому харчуванні десь далеко від сонячних променів. Вдень виють вовки теж, але вкрай рідко. Людині нічне вовче виття частіше чути завдяки тиші і спокою цього часу доби.

Піднята догори під час виття морда хижака теж не доводить те, що йому вкрай необхідно бачити саме місяць. Таке становище пояснюється особливістю будови гортані і черепа тварини. Досвідчені співаки знають, що щоб досягти максимально чистого і сильного звуку слід звільнити гортань, піднявши догори підборіддя. Ось саме так професійно ставляться до свого співу лісові мешканці. Не закінчуючи консерваторії, вони за своєю природою знають, що якщо хочеш, щоб тебе почула вся округа — підніми вище голову та відкрий ширше пащу.

Чому вовки виють в повний місяць?

Різні фази місяця відчутно позначаються не тільки на стані людини, але і на багатьох природних явищах на планеті. У людей погіршується психічний стан, загострюються хвороби. Навіть рослини припиняють або прискорюють свій ріст. Але вплив цих природних змін на вовків поки не доведено вченими. Те, що при повному місяці виття вовків лунає більш загрозливо і частіше — швидше за все відгомін давніх страхів і вигадок. Тут з великою ймовірністю присутній людський фактор, що визначає емоційний стан людини в період повного місяця.

При повному місяці ночі світлі, що відбувається навколо краще розпізнається людськими очима, але володіє менш вираженими контурами, ніж при денному світлі. Тому саме з повним місяцем пов'язано стільки міфів і легенд, які є результатом чогось недобаченого. Не дарма кажуть, що у страху очі великі. В темряві людина нічого не бачить, а при розсіяному світлі місяця те, що не додивиться, то успішно дофантазує.

Не варто ставитися до вовчого вию, тим більше на місяць, як до чогось містичного або загрозливо-надприродного. Швидше за все, вовки так само реагували б на людську мову, якби природа надала їм таку можливість. Виття це всього лише особливість їх способу життя, яку слід сприймати як невід'ємну частину природи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *