Незвичайні тварини, про існування яких більшість не знає

Світ дикої природи багатий на вигадку і фантазію: яких тільки створінь все-таки немає на планеті! Про багатьох ви напевно ніколи не чули, а їх зовнішній вигляд здивує навіть бувалого натураліста

Лорі маленький

Живе в основному в тропічних лісах Азії і, будучи маленьким, більшу частину часу присвячує сну. Лорі згортається в клубок і може спати весь день. Відмінною рисою є великі очі, які дозволяють добре бачити вночі. Живе в конфігурації: 1 самець і кілька самок, які люто захищають свою територію/

На перший погляд ці тварини здаються дуже лінивими, повільними і млявими, але в небезпечній для життя ситуації мобілізуються і швидко тікають, стрибаючи з дерева на дерево. Крім того, лорі був предметом досліджень багатьох учених, і це пов'язано з теорією їх отруйності. Це виявилося правдою. У тварин є отруйні залози всередині ліктя. Ця залоза виділяє токсин, який дорослі особини втирають собі і своїм малюкам, інформує Ukr.Media.

У людей ця отрута може тільки викликати алергічну реакцію, але маленькі рептилії і ссавці можуть померти після великої дози токсичної речовини. Лорі маленький – вимираючий вид, ці тварини є не просто приємним сюрпризом для торговців. Мати їх в якості домашніх тварин незаконно.

Карликовий козел

Мініатюру відомого козла називають твариною без проблем. Козел-пігмей може адаптуватися до будь-яких кліматичних умов, тому є таким популярним серед заводчиків. Не проти мати компанію навіть у формі тварин іншої породи – наприклад, собак. Мініатюрні кози можуть бути навчені і надресеровані, однак, це вимагає великого терпіння і часу.

Маленька Панда

Це далекий родич популярної панди, якій загрожує зникнення. Тваринки досить малі, щоб мешкати в дуплах і дрібних нірках, живуть парами або в більш великому стаді. Зустрічаються в Індії, Китаї та Непалі. Міні-панда веде переважно нічний спосіб життя, коли відправляється на полювання. Вона всеїдна, але основою раціону є рослини.

Південна літяга

Це ще один родич білки, що належить до видів Glaucomys volans, що мешкає в Мексиці, Північній Америці і Канаді. Відмінною рисою є більш темне хутро на спині і біле – на животі. Додатковою перевагою цього виду є можливість розтягувати вільні шкірні складки уздовж бічних кінцівок, завдяки чому вони можуть літати між деревами навіть на відстань до 60 метрів. Протягом дня гарно щебечуть, а в момент небезпеки голосно скриплять. Живуть в дуплах або в гніздах біля будинків.

Тихоходки

На жаль, цю істоту не видно неозброєним оком, але нагадує вона мікроскопічного пухнастого ведмедя. Цікаво, що, за словами біологів, цей малюк з'явився на землі 540 мільйонів років тому. Його можна зустріти на вулканічних вершинах і в місцях, покритих товстим шаром льоду, тому що цей організм може жити при будь-якій температурі, вологості і тиску.

У стані анабіозу тихоходка виживе при температурі від абсолютного нуля до понад 150 градусів, витримає випромінювання в 1000 разів сильніше, ніж іонізуюче випромінювання, і тиск до 6000 атмосфер їй не страшно. Крім того, може прожити понад 100 років без води. Цей вид був використаний у 2007 році для нетипових випробувань, а потім тихоходки були відправлені в космос.

Маргі

Його інша назва – оцелот деревний. Належить до сімейства котячих, живе в основному в Центральній Америці, але має особливість, яка відрізняє його від інших кішок – спускається з дерева вниз, як білка. Живе один, живиться хребетними, членистоногими та фруктами. Милі звірі живуть парами тільки під час шлюбного періоду. Маргі проводить більшу частину свого життя на дереві і нападає на свою жертву зверху, стрибаючи на неї. Через красиве забарвлення оцелоту загрожує зникнення, тому що за ним полюють браконьєри.

Морський калан

Відомий також під назвою морська видра – мешканець Курильських островів, Алеутова і островів біля узбережжя південно-західної Канади. Особлива здатність занурюватися на глибину до 60 метрів і затримувати дихання до 8 хвилин. Це ще одна тварина, яка через своє красиве і густе хутро знаходиться під загрозою зникнення, тому вона була захищене згідно з Вашингтонською конвенцією.

Фенек

Хоча на перший погляд нагадує собаку з великими вухами, насправді це – лис. Ці тварини володіють м'якою вдачею і легко приручаються. Більшість з них живуть в Сахарі, де зазвичай сплять вдень і годуються вночі.

Фенек – як кролик, у якого є щонайменше кілька шляхів втечі. Стіни свого «будинку» зміцнює пір'ям, волоссям і рослинами. Джерелом води для цих тварин (без якого він може довго обходитися) є рослини. Фенек вважається найбільшим хижим ссавцем, який живе у Сахарі – сягає 30-40 см в довжину і важить від 0,8 кг (для самок) до 1,5 кг (для самців).

Тупик

Тупик – це морський птах, що мешкає на островах і узбережжях північної і центральної Атлантики. Оперення дорослих особин нагадує маленьких пінгвінів, які ведуть схожий спосіб життя, пов'язаний з морем і його узбережжями.

Тупики літають і упірнають. Довжина їх тіла досягає 32-35 см, розмах крил – близько 50 см, а вага – близько 300-650 г. Серед інших морських птахів цей вид володіє унікальним коротким, але сильним горбатим дзьобом. Харчуються тупики дрібними рибами, безхребетними і дрібними ракоподібними, спійманими з моря. Північні трали вважають, що ці птахи – посмертна фігура моряків і рибалок, які загинули в морі.

Квока

Квока – «кузен» кенгуру меншого розміру, живе в тропічних лісах Австралії. Активний переважно вночі. Відмінні риси – красиве, густе хутро, сіре на голові і червоне на шиї. На жаль, хутро квоки також сподобалося браконьєрам, тому тварини є видом, що знаходиться під загрозою зникнення.

Квока можна знайти в західній Австралії та на островах Бланд і Роттнест. Останній зобов'язаний своєю назвою цій тваринці. В 1696 році голландці, які прийшли на цей острів, подумали, що квоки були великими крисами, і назвали острів Щурячим Гніздом. Ці сумчасті не бояться людей, і один час в Австралії була мода на селфі з квокою, яка дуже охоче позує для фотографій, роблячи смішні гримаси.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *