Що робити, аби кошеня відгукувалося на своє ім’я

Котів вважають погано навченими вихованцями, однак це не так, інформує Ukr.Media.

Немає нічого складного в тому, щоб привчити кошеня відгукуватися на кличку.

Навчання проходить у 5 простих етапів

Виберіть відповідну кличку

Підберіть милозвучну і просту кличку, щоб вихованцеві було легше звикнути. Не варто використовувати складні імена, навіть якщо кіт — нащадок великого британського котячого роду.

Скоротіть повне ім'я до короткої клички: в ідеалі до одного-двох складів. Хороше рішення — використовувати в імені кошеня шиплячі і свистячі букви.

Не міняйте кличку, коли вже почали навчати кошеня. Так малюк не зрозуміє, як його звуть насправді.

Підготуйте всіх членів сім'ї

Нехай вся сім'я бере участь у тому, щоб привчити кошеня до імені: так кошеня звикне швидше. Домовтеся про однакову вимову клички та ласки.

Називайте кошеня однаковими фразами. Це не дозволить вихованцеві заплутатися.

Почніть тренування

Коти не горять бажанням догодити людям, як собаки. Краща мотивація для вусатих вихованців — винагорода. Підберіть для кошеня ласощі, які подобаються йому найбільше.

Дочекайтеся моменту, коли кіт буде трохи голодний. Візьміть у руки щось смачне. Ласкаво покличте вихованця і винагородіть, якщо той підійшов. Прикликайте кота за допомогою жестів і класичного "киць-киць", поки він ще не звик до клички.

Називайте кошеня на ім'я, коли ви його годуєте або гладите. Описуйте дії, які робить кіт вголос: "Мурчик грає", "Мурчик прийшов їсти".

Дайте кошеняті звикнути до клички

У жодному разі не називайте ім'я кошеня, коли ви його лаєте. Кличка повинна асоціюватися у малюка з приємними емоціями: лише так кошеня буде хотіти прийти.

Вимовляєте кличку під час ігор, щоб сформувати в котячій голові ще один позитивний образ. Розмовляйте з кошеням якомога частіше.

Завжди давайте ласощі, коли кошеня приходить до вас. Так малюк не відчуватиме себе обдуреним.

Кошенята звикають до своєї клички за тиждень-два повторювань. Дорослим кішкам потрібно трохи більше часу.

Ускладніть завдання

Через тиждень після початку навчання пора підвищити рівень складності. Кличте кошеня з віддаленого місця: спочатку з іншого кінця кімнати, потім з іншого приміщення.

Якщо кіт живе у приватному будинку, спробуйте покликати вихованця з вулиці. Не варто робити цього, якщо кошеня ще ніколи не виходило з дому.

Чого не можна робити під час навчання

Не бийте і не лайте кошеня, якщо воно не слухається: це остаточно його заплутає і налякає. Постарайтеся навіть не вимовляти кличку роздратованим голосом. Якщо хочеться обговорити капості малюка з близькими, не називайте його ім'я.

Кличте кота однаковий спосіб і не міняйте кличку. Так кошеня швидше зрозуміє, що ж вам від нього потрібно.

Якщо кошеня не реагує

Іноді вихованці не хочуть приходити на поклик. Це може бути пов'язано з впертістю або поганим сприйняттям вихованця: в такому разі просто буде потрібно більше часу.

Якщо кошеня ніяк не реагує на свою кличку, зверніться до ветеринара. Можливо, малюк страждає глухотою. Білі кішки частіше страждають проблемами зі слухом.

Навіщо вчити кошеня відгукуватися на кличку

Навчений кіт — це слухняний і контрольований вихованець. Пухнастик буде реагувати на кличку, щоб поїсти і пограти.

Ви перестанете втрачати вихованця з поля зору в кутах квартири або у дворі: досить покликати кота, і він тут же прибіжить.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *