Вагомі причини завести кота та заощадити цим купу грошей на психолога

У сучасному світі, де тиск повсякденного життя часто може відчуватися важким тягарем на наших плечах, дратувати та сприяти розвитку психологічних проблем, пошук ефективного та доступного засобу для зняття стресу є нескінченно вічним та актуальним для людини. У той час як традиційна психотерапія і антидепресанти можуть бути, безумовно, корисними і виправданими, для легших випадків проти тривоги та меланхолії є пухнаста альтернатива. Так-так, вирішення ваших проблем іноді можна знайти не в кабінеті терапевта, а в грайливих витівках улюбленого котика, інформує Ukr.Media.

Ідеально підходить для зняття стресу

Дослідження показали, що ніжне муркотання кішки може творити дива у питаннях зниження стресу та занепокоєння. Уявіть, що ви повертаєтеся додому після довгого робочого дня, лягаєте на диван і слухаєте заспокійливе муркотання вашого пухнастого друга. Це як мати поруч із собою вбудованого терапевта, який не засуджує вас, з лапками.

Ви отримаєте безумовне кохання та прийняття

Коти вміють висловлювати прихильність і формувати глибокі емоційні зв'язки з людиною, хоч би як дивно це звучало. Їхня безумовна любов і прийняття можуть забезпечити почуття емоційної безпеки, що, власне, і намагаються зробити терапевти під час сесії. Пухнастики люблять і приймають свого господаря з усіма недоліками, головне, щоб він їх гладив, годував та виявляв ніжність у відповідь. Такий досвід прийняття чудово вплине на ваш психологічний добробут. Просто будьте собою — і ви вже обожнювані. Фокус простий.

Кішки — найвдячніші та найрозумніші слухачі

Наші улюблені вовняні друзі — неймовірні слухачі. Вони не будуть перебивати, засуджувати, давати непотрібні поради або аналізувати кожне ваше слово. Виливання своїх думок і почуттів кішці чи коту може приносити таку ж облегшеність, як і сеанс терапії, та ще й без високого цінника. І хоча ці пухнасті хлопці не відповідають вам словами, їх чуйний погляд чи затяжне муркотіння іноді краще за будь-яке "я вас так розумію, з вас 3 тисячі".

Котики інтуїтивно відчувають, коли вам потрібна підтримка

Кішки не тільки смішні та грайливі, але й мають досить високий емоційний інтелект. Вони вміють зчитувати ваші емоції і іноді спеціально смішать вас своїми витівками або мирно лягають навколішки, щоб втішити. Пухнасті друзі ненав'язливі, лагідні, на рівні інтуїції відчувають, коли господареві потрібна підтримка. Крім того, коти допомагають своїм господарям краще відчувати емоції та переживання інших людей. Про це свідчить дослідження, проведене англійськими вченими. Так, діти та підлітки з аутизмом, у будинку яких була кішка, були більш навчальні та контактні.

Пухнастики — відмінні ліки проти самотності

Неоціненна користь від котів, безперечно, буде і для самотніх. По-перше, кота не потрібно вигулювати тричі на день, що зручно для людей, які працюють. Приємно після важкого дня приходити додому, де на вас чекає пухнастик, який спить поруч і вважає вас своїм світом. Наприклад, творчі люди за своєю натурою найчастіше самотні. Тому історія знає випадки, коли велику емоційну дію кішки надавали на письменників, науковців, громадських діячів. Так, Віктор Гюго ніжно любив свого Гавроша, кардинал Рішельє залишив спадок своїм чотирнадцяти котам, Ернест Хемінгуей обідав з кішками за одним столом, а лікар-гуманіст Альберт Швейцер рятувався від туги, граючи на органі для своїх кішок.

Гуляє навіть такий милий жарт на просторах Інтернету: сімейний стан — є кіт. Справді, вусаті — прекрасні та віддані друзі та компаньйони, з ними можна грати та багато сміятися. І не так уже й важливо, яка порода чи забарвлення у цих милих створінь, головне пам'ятати: у них теж є велика і добра душа, готова дарувати тепло людям, які його потребують.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *