Вчені розповіли, коли собака може забути свого господаря

Вчені розповіли, чи можливе таке, інформує Ukr.Media.

Собаки добре запам'ятовують команди при дресируванні та реагують, коли їх вимовляє власник. Побачивши повідець, пес розуміє, що настав час йти на прогулянку. При слові "ванна" знає, що доведеться мити лапи. За ці дії відповідає семантична пам'ять, яка зберігає спогади.

За впізнавання «своєї людини» та автобіографію відповідає епізодична пам'ять. У 2016 році вченим вдалося добре вивчити цей вид у свійських тварин. У ході дослідження з'ясувалося, що вони запам'ятовують події без своєї або волі господаря.

У довгостроковій пам'яті зберігаються конкретні події, а не люди. З часом негативні спогади стираються, залишаються лише приємні. З цією особливістю пов'язана така відданість.

Якщо у пса була добра сім'я, де господарі смачно годували та грали з ним. А тоді з'явилися інші люди, які так само добре ставляться, він може забути колишніх власників. Але є нюанс: собака згадає члена сім'ї, якщо побачить його і дізнається по запаху (навіть через кілька років). За це відповідає найміцніша пам'ять — нюхова. Виходить, що тварина може забути господаря, якщо не зустрічається з ним. Виняток становлять собаки, які страждають на недоумство або хворобу Альцгеймера.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *