Вчені з’ясували, кого більше слухаються собаки — чоловіків чи жінок

Вчені з Дослідницького центру природничих наук (Будапешт, Угорщина) встановили, що собаки краще слухають жінок, а не чоловіків, інформує Ukr.Media.

Автори запропонували використовувати ф-МРТ, щоб записати активність мозку дресованих собак під час прослуховування записів людських голосів (12 чоловіків і 12 жінок). Причому ці голоси зверталися до тварин, дорослих і немовлят.

Дослідники помітили, що слухові ділянки мозку собак більше реагували на мову, звернену до собак і немовлят. Причому на жіночий голос вони реагували сильніше, ніж на чоловічий. У цьому плані їхній мозок схожий на мозок новонароджених дітей.

За словами фахівців, це зумовлено тим, що вихованці найбільш чутливі до тембрових патернів, характерних для жінок.

"У випадку немовлят це легко пояснити тим, що вони чули голос матері в утробі, або реакціями, які розвинулися внаслідок еволюції. Примітно, що темброві патерни, які характеризують мовлення жінок, зазвичай не використовуються у спілкуванні між собаками. Таким чином, наші результати можуть слугувати доказом нейронних вподобань, які розвинулися в собак під час їхнього одомашнення", — пояснили вчені.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *