З яких причин кішки можуть втрачати зуби

Чому у котів випадають зуби? Це може бути як заміна молочних зубів на постійні, так і патологічні процеси в організмі, інформує Ukr.Media.

Якщо йдеться про випадання молочних зубів, то це відбувається у кошенят у віці від чотирьох до шести місяців. Звичайно, ніяких хвилювань природний процес викликати у господарів не повинен. У рідкісних випадках він затягується до одного року.

Як зрозуміти, що у кошеняти почали випадати зуби

Ваш вихованець може на деякий час відмовлятися від їжі і кусати усе, що потрапить йому на очі. Процес може супроводжуватися рясним слиновиділенням. Спробуйте додати у раціон вашого вихованця кальцій і фосфор, і раз на тиждень обробляйте йому зуби хлоргексидином, щоб уникнути запалення.

Випадання зубів у дорослого вихованця

Якщо ваша кішка вже досить доросла, то процес пов'язаний з різними захворюваннями ротової порожнини. Це може бути карієс, запалення кореня, періодонтит або дисбактеріоз, який, до речі, вважається найбільш частою причиною випадання зубів у кішок.

Обов'язково покажіть улюбленця ветеринару. Він дасть вам поради щодо профілактики захворювань і призначить лікування недуг, що вже існують.

Випадання зубів у літніх кішок

За станом зубів тварини можна визначити її вік. З кожним наступним роком вони стираються, що є нормальним процесом. У літніх кішок зуби випадають досить рідко, і зазвичай це свідчить про те, що господар погано доглядав за вихованцем. Втім, якщо пухнастику вже виповнилося двадцять років, то й відсутність декількох іклів просто говорить про його поважний вік.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *