5 міфів про жир, в які ми чомусь продовжуємо вірити

Можна спалити жир локально

Всі ці нескінченні вправи для худих рук і дієти, що зменшують обсяг стегон, — обман чистої води. Жодне тренування, жодна система харчування не здатна спалювати жир в певних місцях. Жир є у всьому тілі і все, що ви можете зробити, це зменшити його загальний відсоток. Інше питання, що, в силу індивідуальних особливостей вашого організму, жир може розподілятися нерівномірно (наприклад, більше на стегнах або на животі). В такому разі йти він теж буде не з усіх ділянок тіла одночасно, але залежить це виключно від будови організму, і навмисно позбутися від жиру локально — неможливо. Зате можливо візуально підтягнути і зменшити обсяги якоїсь певної зони за допомогою вправ. Наприклад, від віджимань або планки кількість жиру на руках не зменшиться, зате вправи зміцнять м'язи, приведуть їх в тонус, за рахунок чого руки будуть здаватися стрункішими, інформує Ukr.Media.

Спалювання жиру починається через 30 хвилин після початку тренування

Цей стереотип був дуже популярний на просторах інтернету років 5 тому, проте багато хто продовжує приймати його за істину. Насправді, процес спалювання жиру запускається тільки при дефіциті калорій. Коли ви витрачаєте більше, ніж отримуєте з їжі, відсутню енергію організм починає черпати з жирових відкладень. При цьому, ніякого значення не має скільки ви займалися спортом: 15 хвилин, 30 хвилин або не займалися зовсім. Жир можна спалювати і без спорту, просто постійно харчуючись з дефіцитом калорій, але хорошої якості тіла при цьому чекати не варто.

Силові тренування перетворюють жир в м'язи

Силові тренування дійсно допомагають наростити м'язову масу, але перетворити в неї жир — неможливо. Процес заміщення жирової тканини м'язами дуже довгий, трудомісткий і вимагає комплексного підходу. Як ми вже сказали, жир спалюється при дефіциті калорій. А ось м'язи ростуть при профіциті — тобто процеси спалювання жиру і нарощування м'язової маси в принципі неможливі в один час.

Щоб спалити жир, треба перестати їсти вуглеводи

Ще одна легенда, яка не має під собою ніяких підстав, але в яку продовжують вірити мільйони людей. Вуглеводи, поряд з білками і жирами, — необхідні нутрієнти для нормальної роботи нашого організму, і зовсім без них він існувати не може. Від швидких вуглеводів (зокрема, доданого цукру, і правда можна відмовитися), а ось корисні повільні вуглеводи організму просто необхідні.

Вранці жир спалюється ефективніше

Великою популярністю користуються ранкові тренування на голодний шлунок, оскільки вважається, що з їх допомогою ефективніше спалюється жир. Але це працює зовсім не так. По-перше, повернемося до правила дефіциту калорій: ви можете їсти, що хочете, коли хочете і скільки хочете, і спортом можете зовсім не займатися, але якщо витрата енергії більша, ніж її споживання, жир буде горіти. А якщо все ж намагатися прив'язати тренування до певного часу, то за статистикою у вечірній час витрата калорій на 10-12% вища, ніж вранці. Тож якщо ви "сова" і катуєте себе ранніми підйомами на тренування з метою схуднути — розслабтеся і займайтеся спортом в будь-який зручний для вас час.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *