8 видів йоги: який обрати саме вам

Щоб знайти свій напрямок йоги, потрібно, перш за все, визначитися з тим, чого ви чекаєте від занять, інформує Ukr.Media.

Хочете зміцнити здоров'я, розвинути гнучкість, схуднути або зняти стрес? А може, зануритися в індійську філософію? Визначтеся з метою, а також оцініть свій рівень фізичної підготовки і стан здоров'я. Крім цього, важливо, щоб заняття подобалися. Наприклад, якщо ви любите динамічний спорт, варто обрати аштанга-йогу або йогу 23. Якщо подобаються вправи в помірному темпі, обирайте класичну хатху або йогу Айенгара.

Хатха-йога

Це виконання асан, статичних поз в комплексі з правильним диханням і вправами на концентрацію уваги. Розвиває гнучкість, підтримує здоров'я суглобів і хребта, знімає стрес. Підходить людям будь-якого віку і фізичної підготовки.

Аштанга-віньяса йога

Жорстка динамічна практика, спрямована на зміцнення м'язів, розвиток гнучкості і витривалості. Для виконання програми навіть першого рівня (а всього їх 6) потрібна гарна підготовка. Тому аштанга-йога підходить для молодих, здорових і фізично міцних людей.

Якщо у вас є проблеми з хребтом або погано розвинена гнучкість, краще починати з інших видів. Наприклад, одного зі стилів хатха-йоги — айенгара-йога. Особливість цього методу — статичне виконання асан з опорами.

Бікрам

Включає 26 вправ хатха-йоги і 2 дихальні вправи. Вони виконуються в певному порядку в приміщенні з підвищеною температурою (38-40°) і вологістю 40-50%. Заняття триває 1,5 години. Бікрам покращує роботу серцево-судинної, кровоносної, дихальної систем і опорно-рухового апарату. А також допомагає схуднути й зміцнити всі групи м'язів. Якщо у вас є якісь хронічні захворювання, перш ніж почати займатися, порадьтеся з лікарем.

Кундаліні

Відноситься до видів духовних практик. Це послідовність динамічних, статичних і релаксуючих вправ, спрямованих на досягнення конкретного ефекту. Наприклад, для вивільнення накопичених негативних емоцій. Практика заснована на медитаціях, співі мантр, асанах, пранаямах (дихальних практиках) і концентрації свідомості. Більшість поз орієнтовані на розвиток гнучкості. Кундаліні підходить для людей з будь-якою фізичною підготовкою.

Акро-йога

Контактні заняття в парі. Під час тренування перший партнер (флаєр) знаходить в повітрі. Другий (ліфтер) підтримує його знизу. Такі парні заняття допомагають створити міцний м'язовий корсет, розвинути гнучкість, пластику і координацію. А також вчать довіряти іншій людині. Акро-йога не підходить людям із захворюваннями опорно-рухової та серцево-судинної системи.

Антігравіті-йога

Це виконання традиційних асан з використанням гамаків, підвішених до стелі. Тренування у повітрі розвивають гнучкість і силу, нормалізують кровообіг, покращують роботу лімфатичної системи і вестибулярного апарату, ну і, звичайно, дарують нові відчуття і емоції. Заняття до того ж дають релаксуючий ефект — повільне погойдування в гамаку добре заспокоює. Різновидом цієї йоги можуть займатися навіть вагітні жінки.

Йога 23

Це суміш хатха-йоги, бойових єдиноборств, фрідайвінгу, фітнесу та плавання. В її основі — 23 комплекси вправ (звідси і назва). За ступенем складності вони поділяються на 5 рівнів. За словами засновника напряму — йога 23 розроблялася спеціально для зайнятих людей. Асани підібрані таким чином, що дають максимальний ефект за мінімальний час. Зміцнюються м'язи, розвивається гнучкість і пластика.

Місяць-йога

Або як ще її називають — жіноча йога. Вона складається з вправ, які поєднують в собі м'які і плавні рухи і правильне дихання. Місяць-йога зміцнює сполучні тканини, нормалізує гормональний фон, чудово підходить для занять під час вагітності. Нею можна займатися в будь-якому віці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *