Безсоння після тренування: як вирішити цю проблему

Ви прийшли зі спортзалу, де чесно «відпрацювали» одну-дві години, втома дає про себе знати, і всі ваші думки по дорозі додому були зайняті поданням про те, як ви мирно заснете. Але на ділі все виявляється інакше. Тіло і правда стомлено, а якесь дивне збудження в голові не дає заснути. З такою проблемою часто стикаються і початківці, і навіть ті, хто займається вже не перший рік. Вирішити її можна, і ми з задоволенням розповімо як, інформує Ukr.Media.

Чому так відбувається

Безсоння і правда приносить чимало незручностей ‒ постійні перевертання в ліжку, величезна кількість думок, тривожність. Її причини можуть бути різні, і ось основні з них:

 • Перевтома. Вона може статися, якщо ви тільки почали займатися і вибрали неправильне навантаження. Або ж змушені були взяти перерву, і відновили тренування, але забули про поступовість зростання навантажень. Потрібно бути дуже обережними, адже особливо складні стадії перевтоми провокують не тільки проблеми зі сном, але і гормональні збої.
 • Надмірне виділення ендорфіну та адреналіну. Цьому сприяє занадто активна і тривала робота м'язів. Ці гормони відповідають за бадьорість і активність, і їх підвищений рівень у крові якраз і не дає спокійно відійти в царство Морфея.
 • Тонус м'язів. Який вид спорту ви б не вибрали, розминка перед заняттям і розтяжка після нього повинні бути обов'язковими. Це допомагає м'язам перейти в стан спокою. Інакше тонус — напруга м'язів, може не зберегтися, і ви будете почувати себе не дуже комфортно.
 • Невитрачена енергія. Буває і так, що безсоння після тренування з'являється в тому випадку, коли енергія, призначена для навантажень під час тренувань, не до кінця витрачена. Це трапляється особливо часто в тих випадках, коли людина тривалий час займалася, а потім з якихось причин різко зменшила навантаження.
 • Неправильний режим. Активні силові тренування повинні проходити мінімум за 4 години до сну, більш легкі можливі за 3 години. Вечеря не повинна бути пізно і надто щільною. Якщо ви не дотримуєтеся цих правил, можливо, з'явилися проблеми пов'язані саме з ними.
 • Як з цим боротися

  Щоб звести до мінімуму негативні наслідки занять спортом у вигляді проблем зі сном, досить дотримуватися простих рекомендацій. Що ж потрібно робити?

  Виберіть правильний режим

  Постарайтеся перенести вечірнє тренування на раніше, щоб організм міг перебудуватися після активних навантажень на спокійний, звичайний лад.

  Не їжте перед заняттями

  Це одне з головних правил. Фізична активність на повний шлунок може привести не тільки до проблем зі сном, а і з травною системою.

  Не працюйте на знос

  Такі жертви однозначно не підуть на користь. А ще гірше — потягнуть за собою низку проблем зі здоров'ям. Дотримуйтеся вибраних навантажень. Після них ви повинні відчувати легку втому, але не валитися з ніг.

  Освойте дихальні практики

  Тренування — стрес для організму, і щоб допомогти легше пережити, можна скористатися дихальною гімнастикою. Вони допоможуть досягти емоційного балансу і розслабити тіло.

  Прогулянки

  Найпростішим народним засобом від безсоння є прогулянки на свіжому повітрі. Вийшовши із залу, не біжіть відразу додому, прогуляйтеся в найближчому парку або просто походіть по вулиці. Це допоможе вашим біологічним годинникам налаштуватися на відпочинок.

  Тепер, навіть якщо зіткнетеся з тим, що після тренувань не виходить заснути, ви знаєте, як позбутися від цієї проблеми. І не забувайте про правильне харчування і водний баланс. Будьте здорові та красиві!

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *