Через які помилки під час ходьби болітимуть спина та коліна

Позбутися зайвих кілограмів, зменшити тривожність, знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, деменції, діабету, депресії, хвороб суглобів і навіть раку прямої кишки — все це допомагає зробити ходьба, інформує Ukr.Media.

Однак якщо ви хочете поліпшити свій фізичний і психічний стан, додавши до свого графіку щоденні прогулянки, то маєте знати, які п'ять помилок можуть дати протилежний ефект.

Відкидатися назад

Як пояснюють ортопеди, це дуже поширена звичка, через яку вага людини працює проти неї. Замість того, щоб відкидатися назад, лікарі радять злегка нахилитися вперед: ви маєте трохи "падати" корпусом у напрямку руху, не даючи собі це зробити, вчасно виносячи перед собою ногу.

Вивертати стопу всередину або назовні

Ходьба стопою назовні шкодить колінам, а вивертання стопи всередину навантажує не тільки їх, а й стегна і спину, а також вимикає з роботи сідничні м'язи. Ставте ноги прямо і робіть кожен крок, відштовхуючись від землі всіма пальцями ноги (останнім має відірватися від опори великий) — і ваше тіло скаже вам за це спасибі.

Робити короткі кроки

Як пояснюють медики, це робить ходьбу неефективною: короткі кроки не дають змоги вашим рухам перетворитися на один безперервний потік, а також заважають задіяти належним чином сідничні м'язи.

Не махати руками

Рухи рук — дуже важлива складова ходьби. Не варто прибирати долоні в кишені, це "створює всілякі дисбаланси в усьому ланцюжку руху", шкодячи стегнам, колінам і хребту.

Ходити, як модель

Хода супермоделей, коли ступні під час кожного кроку перетинають середню лінію тіла, має дуже ефектний вигляд, однак така ходьба, яка "перехрещується", може призвести до появи проблем із колінами, стегнами, ступнями, гомілками та подвздошно-великогомілковим трактом. Практикувати таку ходу можна час від часу (наприклад, якщо ви хочете когось вразити), однак для тривалих прогулянок вона не підходить.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *