Чому корисно гуляти вздовж пляжу: думка дослідників

Якщо вам подобається гуляти пішки, то спробуйте частіше ходити по піщаному пляжу. Дані, які наявні у вчених, показують, що у цьому випадку ходьба приносить максимальну користь, інформує Ukr.Media.

Ходіння по піску протягом будь-якого періоду часу вимагає від людини більших зусиль, ніж пересування по твердому ґрунту або асфальту. А це означає більш високий рівень тренувань. Дослідники нещодавно з'ясували, що під час ходьби по піску потрібно удвічі більше механічної роботи, ніж під час ходьби по твердій поверхні з такою ж швидкістю.

Піші прогулянки вздовж пляжу сприяють більшій активації м'язів і сухожиль по усьому тілу. Ще у 2014 році дослідження показали, що прогулянки по піску знижують ризик отримання травм, обмежуючи рівень пошкоджень і болючість м'язів.

Чи чули ви про термін пропріоцепція? Це здатність нашого тіла відчувати те, де саме воно перебуває у просторі, не дивлячись на себе. Так, за наявності високорозвиненої пропріоцепції можна кидати м'яч у кільце, не дивлячись на руки, і нема потреби бачити, чи перебувають наші ноги на м'якій траві або на твердій поверхні. Пропріоцепція необхідна для точних і плавних рухів, а пісок — це нерівна поверхня. Ходьба вздовж пляжу кваліфікується, як ідеальна вправа для розвитку пропріоцепції.

Ще минулого року вчені довели, що люди, які гуляли часто пішки по піску, зменшували талію на 2-3 см більше, ніж ті, хто ходив по твердій поверхні. А чотирьох місяців пляжних прогулянок було достатньо для того, щоб людина відзначила покращення якості життя.

Ще одна безперечна перевага пляжних прогулянок — це скорочення рівня стресу. Крім того, під сонячними променями у організмі виробляється більше вітаміну D, що скорочує ризик розвитку депресії, ну а спілкування з природою дуже позитивно впливає на психіку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *