Іноді через заняття спортом можна набрати вагу, а не схуднути: несподівана причина

Більшість приходить у спортзал з однією і тією ж метою: зайнятися спортом, щоб схуднути або хоча б не набрати зайву вагу, інформує Ukr.Media.

З часом виявляється, що вага зростає. І це попри тривалі тренування і правильний режим харчування! Або все-таки неправильний?

Як часто, витративши в спортзалі кілька сотень калорій, задоволені собою, ви балуєте себе печивом чи випиваєте пляшку пива/коли?

Так от, якщо думаєте, що відвідуючи спортзал та одночасно поїдаючи печиво, будете втрачати вагу — ви помиляєтеся.

Спорт — не привід їсти все підряд, вважає Джулія Беллаз і Хав'єр Саррацина, вони вивчили понад 60 наукових досліджень, намагаючись розібратися з тим, чому спорт так мало сприяє втраті ваги.

Для багатьох людей заняття спортом є свого роду компенсацією за неправильне харчування.

Нам здається, що чим більше ми рухаємося, тим менше можемо обмежувати себе в їжі. Сама по собі ця омана відводить нас з правильного шляху в боротьбі з ожирінням.

«Страждаюча ожирінням людина не повинна робити ні на грам більше вправ, щоб скинути зайву вагу, — стверджує британський кардіолог Азім Малорта.

Людям кажуть, що можна їсти що завгодно, якщо ти займаєшся спортом. Це ненауково й невірно. «Втекти» від неправильного харчування не можна».

Є безліч вражаючих історій того, як люди втратили за допомогою фізичних навантажень десятки кілограмів, але основна маса доказів говорить про інше.

Огляд досліджень про фізичні навантаження і схуднення за 2001 рік відзначає, що після 20 тижнів зниження ваги було нижче, ніж очікувалося.

Вчені проводили дослідження дуже різних груп людей: починаючих марафонців, молодих близнюків, ведучих малорухливий спосіб життя, пост-кліматичних жінок із зайвою вагою.

Всі вони практикували високі фізичні навантаження — біг, велоспорт, персональні тренування, але втратили в кращому випадку кілька кілограмів, навіть якщо їх раціон контролювався і залишався незмінним.

У недавньому дослідженні 40 добровольців (половина з них — жінки) щонайменше 3 рази на тиждень відвідували заняття з аеробіки. Їх зважували, вони звітували, скільки їдять після тренування і в «день відпочинку».

Виявилося, що після початку занять, розмір порцій учасників експерименту значно збільшився — вони почали споживати на 24% більше енергії разом з їжею.

Калорійність їжі після тренування зросла на 150 калорій після тренування. Якби таке збільшення торкнулося і вечері, результат від тренувань пішов би нанівець.

Споживання шоколаду зросло на 20%, причому жінки зловживали шоколадом частіше за чоловіків.

Все це відбивається на процесі схуднення: з часом втрата ваги сповільнюється, а потім повністю зупиняється.

Отже, аеробні вправи можуть вплинути на розмір порцій тих, хто худне, — вони найчастіше збільшуються, це гальмує процес схуднення.

Гарна новина полягає в тому, що фізичні навантаження чудово спалюють внутрішній або вісцеральний жир, який облягає наші органи і призводить до серйозних проблем зі здоров'ям.

Існує чимала кількість зовні начебто худорлявих людей, які є, що називається, «товстими всередині».

Їх внутрішні органи оточені жиром, і у цих людей є підвищений ризик різних важких хвороб з-за того, що вони не займаються спортом.

Обов'язково прислухайтеся до думки експертів!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *