Як змінити мислення і звички, щоб почати тренуватися прямо зараз

Отже, ви хочете дізнатися, як почати тренування прямо зараз? Мало просто знати, які вправи вам потрібно виконувати. В першу чергу потрібно змінити своє мислення і свої звички, адже саме це дозволить вам відкинути сумніви і відсунути лінь на задній план, інформує Ukr.Media.

Знайте, навіщо вам потрібно почати займатися

Вам потрібно знати, чому ви збираєтеся почати тренуватися. У тренажерний зал не приходять просто так — зазвичай людьми рухає якась мета. Хтось хоче просто схуднути, хтось — підкачатися, хтось — зміцнити здоров'я і стати сильніше. Просте знання того, заради чого ви почали тренуватися, допоможе вам розкрити свій потенціал і не кинути тренування після першого ж походу в зал.

Створити SMART цілі

А тепер найцікавіше: постановка цілей. Це важливий момент. В першу чергу ви повинні відповісти на головне питання: які цілі ви хочете досягти? На допомогу вам приходить система постановки цілей SMART.

SMART-цілі — це спосіб розбити велику мету на дієві кроки, які допоможуть вам досягти цієї мети. Візьмемо, наприклад, ціль когось, хто хоче схуднути. Постановка цілей за системою SMART виглядатиме так:

Конкретність: я хочу скинути 20 кг.

Вимірність: я хочу скинути 20 кг до 1 грудня.

Досяжність: без шкоди для мого здоров'я я можу втрачати два-три кг на тиждень, виконуючи силові тренування і кардіо тричі в тиждень.

Реалістичність: чи готовий я виділити достатньо часу для досягнення цієї мети?

Своєчасність: щотижня я буду втрачати два кілограми, кожен місяць — вісім. До 1 грудня я вийду на свою цільову вагу.

Використання цього методу дає вам покроковий план дій, які гарантують досягнення бажаного результату.

Вивчайте свої звички і адаптуй їх під новий спосіб життя

Ваш мозок, ймовірно, вже сформував сотні звичок. Наприклад, заварювати каву щоранку, чистити зуби, діставати телефон, коли ви сидите без діла, або їхати за певним маршрутом з роботи.

Замість того щоб намагатися створити абсолютно нову звичку з нуля, ви можете просто змінити вже існуючі. Наприклад, ви щовечора міняєте робочий одяг на домашній. Приходячи додому з роботи, ви можете переодягатися в тренувальний одяг, що буде нагадувати вам про вашу мету. Так вам буде простіше відразу після повернення з роботи піти на прогулянку або пробіжку. Через деякий час це увійде у звичку.

Зробіть звичку доступною

Нашому мозку подобається робити легкі речі. Якщо ми ускладнимо ситуацію, додавши зайві кроки до кінцевої мети, навряд чи ми доведемо справу до кінця. Просте рішення — полегшити собі звичку.

Наприклад, якщо ви бігаєте вранці, замість того щоб судорожно носитися по квартирі тільки прокинувшись, спробуйте готуватися з вечора. Ви можете приготувати собі одяг, сніданок, прописати програму тренувань, зібрати спортивну сумку, а також все, що вам необхідно для роботи, щоб не витрачати на це час після тренування. Таким чином, ви будете готові до тренування всього за пару кроків — вам потрібно буде хіба що прокинутися і встати з ліжка.

Пам'ятайте про свою мету і прагніть до неї щодня

Це може здатися нав'язливою думкою, але важливо щодня прагнути до досягнення своїх цілей. Якщо ви цього не зробите, то, швидше за все, з часом відмовитеся від цієї звички. Наприклад, ви можете тренуватися щоранку. Ні, тренування не завжди повинні бути інтенсивними — ви можете просто прогулюватися, розтягуватися або робити пробіжку. Головне — щодня давати собі фізичні навантаження. Таким чином, ви закріпите свою звичку займатися вранці.

Проаналізуйте, чому ви відтягуєте початок тренувань

Можливо, вас зупиняє будь-який страх: невпевненість в своїх силах, боязнь виглядати нерозумно або не добитися бажаного. Вам необхідно докопатися до суті проблеми, щоб зрозуміти, що саме вас утримує і яким чином цю перешкоду можна усунути.

Наприклад, якщо ви боїтеся виглядати нерозумно в очах тих, хто вже давно займається, то спробуйте задуматися про те, що через кілька місяців ви будете одним з тих, чиїх насмішок бояться новачки. Звичайно, це тільки в тому разі, якщо ви не злякаєтеся і почнете займатися зараз.

Налаштуйте свій рівень складності

Є два способи тренуватися неправильно: вийти і бігти, поки не задихнетеся, або пробігти стільки, скільки вам буде комфортно, не робіть нічого напруженого і повертайтеся додому.

У першому випадку ви поставите занадто високий рівень складності, у другому — вам буде зовсім не складно. Вам потрібно знайти щось середнє, щоб не приповзати додому напівживими, але і не забувати про необхідне навантаження, заради якого ви, власне кажучи, і займаєтеся.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *