Які зміни відбуваються з людиною, коли вона починає займатися екстремальними видами спорту

Останнім часом види спорту набирають все більшу популярність, причому серед людей різних вікових груп, інформує Ukr.Media.

Причини такого вибору також різні, і їх вплив на людину — відповідно.

До речі, одразу хотілося б уточнити, що мова піде саме про заняття екстремальними видами спорту, а не просто про «екстрим», різниця між цими поняттями істотна.

Якщо замислюватися про «мінуси» і «плюси» занять екстремальними видами спорту, то їх недоліки і небезпека перше, що прийде на думку. Звичайно, вони очевидні — всі ми чули про нещасні випадки, що відбувалися з «екстремали». Та й інші недоліки більш-менш очевидні (травматизм, небезпека для здоров'я в цілому; матеріальна сторона). Але стаття не про це.

У чому ж їх корисність для людини?

Почуття причетності до групи, спільних інтересів, нових знайомств та інші видимі «плюси» не будемо розглядати. Нас цікавлять психологічні зміни, які відбуваються з людьми, коли вони починають займатися екстремальними видами спорту.

Впевненість в собі

Найбільша позитивна зміна — це набуття впевненості в собі («адже я зміг/змогла зважитися зробити це»), яка потім, з часом, може переноситися і на інші, не пов'язані з екстремальним спортом сфери життя, наприклад, ділову і сімейну. Слідом за упевненістю в собі йде підвищення самооцінки, розширення можливостей самореалізації, «горизонтів» власних сил та можливостей (у тому числі і фізичних).

До речі, хочеться ще раз окремо зазначити, що екстремальний спорт хороший тим, що створює деяку «ситуацію успіху» — коли доводиш собі, що можеш, — і людина деякий час існує в ній, відчуваючи приплив сил та впевненість у здатності вирішити різні проблеми.

Крім того, екстремальний спорт дає як би відчуття свободи, відчуття виклику навколишньому світу — що також сприяє набуттю впевненості в собі. На цю ж мету працює і подолання власних страхів і комплексів.

Вихід негативних емоцій

Також важливо, що екстремальні види спорту дають можливість виходу негативних емоцій. До того ж вони є в деякому роді «тренуванням» екстремальних, критичних ситуацій, в яких людина стає зібраною і швидше реагує.

Але хочеться сказати, що все це, звичайно, відносно. Кожна людина індивідуальна, має свій характер, свої здібності, таланти, навички, має певним чином сформовану форму поведінки.

Враховуючи різні «вихідні дані», звичайно, не можна з упевненістю сказати, що екстремальні види спорту всім однаково корисні. Комусь вони і не принесуть стільки користі, скільки принесуть іншому.

Подолання стереотипів

І наостанок: окремим цікавим позитивним аспектом у заняттях екстремальними видами спорту є зміна думок, подолання нав'язаних стереотипів поведінки, переоцінка цінностей. Кажуть, що навіть просто «одноразовий екстрим» допомагає «прокинутися», повернути втрачений інтерес до життя.

Адже, як стверджують прихильники психоаналітичної течії, боротьба життя і смерті і є наш шлях до розвитку. Та й саме життя для людини стає ціннішим, якщо ризикуєш його втратити!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *