На що людина витрачає отримані протягом дня калорії

Кількість спалюваних калорій безпосередньо залежить від вашої ваги, статі, інтенсивності навантаження, а також швидкості метаболізму. Як ви розумієте, наведені нижче цифри досить умовні. Однак ви знайдете їх на більшості спеціалізованих сайтів з розрахунку калорій. Вважається, що саме такі дані є середньостатистичними, тобто, у нашому випадку, підходять жінкам з вагою від 65 до 70 кілограмів. Втім, навіть якщо ваша вага відрізняється від наведеної вище, наші дані допоможуть сформувати уявлення про роботу вашого організму і ті витрати енергії, які відбуваються протягом дня, інформує Ukr.Media.

Ранок

З чого починається ранок: з кави і круасану або з каші на воді з овочевим смузі? Ні, з прибирання ліжка (35 ккал), душу (10 хвилин — 40 ккал), приготування сніданку (75 ккал), подальшого миття посуду (50 ккал), макіяжу (60 ккал) з укладанням (141 ккал) і, звичайно ж, вибору та примірки одягу (93 ккал). Якщо у вас є собака, то прогулянка з ним обійдеться вам у 200 ккал за 40 хвилин.

Поїздка на роботу також не залишиться неврахованою. Тут, правда, багато різних опцій, тому вибирайте ту, яка підходить вам найбільше. Отже, водіння автомобіля обійдеться вам у 90 ккал на годину, прогулянка пішки — 270 ккал, а ось поїздка у громадському транспорті — це 70 ккал, якщо сидячи, і 120 ккал, якщо стоячи.

День

Протягом дня ми можемо бути залучені у багато процесів, починаючи з написання листів (80 ккал/год) і телефонних розмов (50 ккал/год), і закінчуючи розмовами з колегами біля кулера (80 ккал/год).

Вважається, що за восьмигодинний робочий день середньостатистичний офісний працівник за умови несильного стресу витрачає близько 550 ккал. Така робота включає в себе різну паперову тяганину, телефонні розмови, листування поштою і періодичні прогулянки до чайника. Загалом, досить звичні речі, без будь-якого важкого фізичного навантаження.

Люди, які зайняті у галузі освіти або обслуговування, тобто чия робота передбачає багато руху і спілкування з іншими людьми, можуть витратити протягом дня від 1000 ккал. Така робота передбачає, що ви багато часу проводите на ногах, вам доводиться постійно пересуватися у приміщенні і багато, дуже багато говорити, що, безсумнівно, вкрай енерговитратно. Плюс стрес, який пов'язаний з подібною роботою, також впливає на кількість спалених калорій. Втім, стільки ж за день можуть витратити і ті, чия робота пов'язана з доглядом за будинком. Прибирання, готування і догляд за дитиною також належать до цієї категорії.

Найбільше за робочий день спалюють, звичайно ж, ті, чия робота безпосередньо пов'язана з фізичними навантаженнями — вантажники, будівельники, ремонтники, спортсмени. Тут вже можна говорити як мінімум про 2000 калорій за робочий день.

Цікаво буде також відзначити, скільки за день спалює наш мозок. Дослідження показують, що за відсутності розумових навантажень мозок спалює до 400-500 ккал на день. Якщо ж ваша робота пов'язана з необхідністю вирішувати ті чи інші завдання, що вимагають підвищеної концентрації і розумової напруги, то вітаємо: ваш мозок витрачає і у два рази більше калорій. На 10-20 % збільшують енерговитрати емоції — переживання, радість, страх змушують мозок працювати з підвищеною інтенсивністю.

Вечір

Ввечері витрата калорій є мінімальною, що досить логічно, враховуючи, що наприкінці дня ми вважаємо за краще відпочивати від справ, займаючись розслаблюючими речами. Читання улюбленої книги протягом години обійдеться вам у 29 ккал, а перегляд телевізора у 65 ккал. Цікаво також, що 10-15 хвилин реготу дозволяють спалити до 50 калорій. Деякі експерти навіть порівнюють 1 хвилину сміху з 10 хвилинами фітнесу.

Ніч

Поки ми спимо, організм продовжує свою старанну роботу. За 8 годин здорового сну людина може витратити близько 560 ккал. Однак такий об'єм спалюється лише за умови, що спати ви лягаєте у розслабленому, не стресовому стані, у кімнаті, у якій комфортна прохолодна температура, а також за умови, що за три години до сну ви не їли нічого жирного, солодкого і дуже калорійного.

Підбити підсумок

Будь-яка діяльність, активна або пасивна, призводить до витрати енергії. Більшої або меншої — залежить від характеру занять і вашої статури. Якщо ви поставили для себе мету схуднути, насамперед необхідно проаналізувати свій день на предмет активності. Це допоможе розрахувати хоча б приблизну кількість калорій, що витрачаються вами.

Другим етапом визначте ту кількість калорій, яку вам рекомендовано споживати на добу згідно з лікарським стандартом. Для кожного віку, ваги і зросту така кількість розраховується індивідуально. По допомогу краще звернутися до лікаря-дієтолога, який допоможе скласти дієту і визначитися з типом харчування.

І, нарешті, радимо додати у свій розклад спорт. Фізичні навантаження допоможуть не лише привести своє тіло у форму, але і поліпшити здоров'я та стабілізувати настрій.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *