Помилки при схудненні — що робити, коли походи в зал не приносять результату

Не буває ніяких широких кісток, генетики та інших популярних "відмазок", якими так легко пояснити відсутність прогресу. В основному проблема полягає в надлишку калорій, інформує Ukr.Media.

Домогтися цього можна двома путами — багато їсти або мало тренуватися.

Неможливо не худнути, якщо ви споживаєте менше калорій, ніж витрачаєте. Ці постулати настільки ж незаперечні, як закони фізики.

Безліч найбільших досліджень показують, що основна причина — невміння підраховувати калорійність їжі і оцінювати кількість витрачених калорій. В результаті, спортсмен думає, що їсть мало, а тренується — багато.

Якщо немає результату, то вина лягати на інші причини (схильність, генетика тощо).

Що робити і як вийти з такої ситуації? Для цього є прості правила:

Дієта повинна бути комфортною

Не потрібно сприймати її як 1-2 місячні муки. Харчуйтеся здоровою їжею, не переїдайте, влаштовуйте собі розвантажувальні і завантажувальні дні.

Вдавайтеся до калорійного чергування (наприклад, 3 низькокалорійних дні, 3 середньокалорійних і 1 висококалорійний день в тиждень);

Налягайте на кардіо з розумом

Важливо пам'ятати, що існує не тільки біг. Безліч видів кардіо можуть бути набагато корисніше бігу (HIIT, велосипед, стрибки зі скакалкою, силові вправи в багатоповторному стилі тощо) і цим необхідно користуватися.

В середньому, найкраще в тиждень робити 2-3 тривалих низькоінтенсивних сесії по 40-60 хвилин, а також 2 високоінтенсивних кардіо;

Харчування має бути корисним

Часто дівчата сидять на кашах та інших видах моно дієт, які, на жаль, мають велику популярність. Важливо пам'ятати, що організм повинен отримувати всі необхідні мікро- і макро- нутрієнти, без них можна забути про результат. Це буде не дієта, а просте голодування, яке потім запустить механізм гіперкомпенсації (і все повернеться подвійно);

Не оцінюйте результат за вагами

Це величезна помилка. Оцінюйте за своєю формою в дзеркалі, а також по виміру об'ємів.

Наприклад, спортсмен А на дієті схудне на 5 кг, спортсмен Б схудне на вагах тільки на 4 кг, що має бути найгіршим результатом. Але при цьому, спортсмен Б набере 3 кг м'язів, тренуючись правильно. Це означає, що в цілому він втратив 7 кг жиру! Візуально різниця між спортсменами А і Б буде кардинальна і не на користь першого.

Висновок? Не зациклюйтеся тільки на схудненні і зниженні цифр на вагах;

Рахуйте калорії їжі

Не обов'язково досконально знати, скільки білка, жирів і вуглеводів в кожному з'їденому вами продукті. Необхідно розуміти, який нутрієнт переважає і для отримання чого ви вживаєте конкретний продукт (наприклад, куряча грудка — білок, крупи і овочі — вуглеводи, рослинні олії і горіхи — жири).

Ну і звертайте увагу на загальну калорійність. Якщо вона не вказана на упаковці, використовуйте таблиці, які можна знайти в Інтернеті на всі існуючі продукти.

Висновок

Багато хто хоче швидких результатів, але важливо пам'ятати, що такого не буває! Потрібно методично працювати над собою і набратися терпіння. Прогрес рідко буває блискавичним.

Спалювання жиру також не буває швидким, для цього буде потрібно не менше 2-3 місяців. Звичайно, якщо йдеться про корисне спалювання жиру (при збереженні м'язової маси), а не загальної втрати ваги.

До слова, остання завжди буде неймовірно шкідливою і призведе тільки до неприємного відкату, або ж проблем зі здоров'ям.

Незалежно від ваших цілей, обов'язково достатньо часу приділяйте сну (не менше 8 годин), правильно харчуйтеся і підтримуйте водний баланс.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *