Розвінчуємо популярні міфи, які, можливо, заважали вам почати займатися спортом

Коли ідеться про заняття спортом, чомусь багато хто вважає, що головне — рекорд. Чим швидше, вище, сильніше ти опинишся, тим кращим буде результат. Але в спорті дуже багато нюансів, без знання яких безглуздо починати тренування — ти не отримаєш ефект і можеш нашкодити організму. Розглянемо найпопулярніші міфи про спорт, інформує Ukr.Media.

Голодування — завжди шкодить організму

Вважається, що пропускати прийоми їжі та навіть цілі дні дуже шкідливо — після нетривалого голоду організм може почати посилено набирати вагу. Але останні дослідження показують, що короткочасне голодування не шкодить, навпаки, здатне прискорити метаболізм до 10%.

Не можна пропускати тренування, адже зникне результат

Якщо через напружений графік доводиться пропускати тренування, люди зазвичай переживають, що почнеться регрес. Але цей страх не виправданий. За дослідженнями, результат зникає лише в тому випадку, якщо після регулярних тренувань перестати займатися зовсім. Тоді з часом зникає до 70% досягнутого ефекту. Якщо ж при режимі занять 2-3 рази в тиждень скоротити їх до одного тренування, цього вистачить для підтримки форми.

Тренування важливіше від правильного харчування

Одними тренуваннями тіло у форму привести складно. Якщо їсти все підряд, особливо не замислюючись про свої цілі, досягти будь-якого помітного результату не вийде. Адже раціон безпосередньо впливає на тіло. Щоб схуднути, потрібно скоротити добові калорії, щоб набрати м'язову масу, навпаки — підвищити. Крім калорій важлива кількість білків, жирів і вуглеводів, при різних цілях вона буде відрізнятися. Тому збалансоване меню з правильних продуктів повинне бути в вашому житті одночасно із заняттями спортом.

Потренувався — заслужив солодке

Зважаючи на попередній міф, багато хто думає, що шкоду від жирної та солодкої їжі можна компенсувати виснажливим тренуванням. Так, за годину активних вправ реально спалити калорії від будь-якого смаколика. Але подібні продукти шкодять організму і не містять ніяких корисних речовин. А постійно тренуватися заради такої винагороди — сумнівне задоволення. Краще виробити звичку завжди харчуватися правильно. Іноді дозволяти собі шкідливу їжу можна, але за успіхи в спорті хваліть себе чимось іншим.

Перед силовим тренуванням є обов'язковою розтяжка

Ще не так давно фітнес-тренери радили виробити розтяжку, перш ніж братися за додаткову вагу. Деякі досі дотримуються такої точки зору, хоча доведено, що це не зовсім правильно. Навіть 30 секунд статичних вправ на розтяжку зменшать ваші сили, що погано позначиться на результаті вправ з вагою.

Щоденні тренування — найефективніші

Дуже поширена думка, що чим більше тренуватися, тим кращим буде результат. І багато людей вимотують себе щоденними тренуваннями, але не бачать при цьому ефекту. Чому? Результати багатьох досліджень показують, що якщо добре скласти програму тренувань, дотримуватися техніки вправ і приділяти увагу всім м'язам, то немає значення, 1 це, 2 або 3 тренування в тиждень — ефект буде приблизно однаковим. Тому займатися щодня, принаймні одним і тим же спортом, сенсу немає.

Прес формується тільки в спортзалі

Прес створюють на кухні. Що це означає? Можна побачити кубики преса, якщо на них є певний відсоток жирового прошарку. Тому, скільки не качай м'язи живота, бажаний рельєф проявиться лише тоді, коли зникне зайва вага. А ви, мабуть, чули, що жир зникає рівномірно і схуднути тільки в одній зоні тіла не вийде. Тому потрібно поєднувати тренування з правильним харчуванням.

Не всі можуть накачати кубики пресу

Абсурдно вважати, що не всі можуть накачати той чи інший м'яз. Адже будова тіла у всіх людей однакова. Так, комусь може знадобитися більше часу і зусиль, комусь — ретельніше стежити за харчуванням. Але в кінцевому результаті мати підтягнуте тіло з промальованими м'язами під силу кожному.

Прес взагалі не обов'язково качати

Відомо, що в багатьох вправах так чи інакше напружуються м'язи живота. Тому можна припустити, що пресу взагалі не потрібно приділяти особливу увагу, він накачається і так. Однак, щоб отримати дійсно якісний результат, робити вправи на прес все ж потрібно. Не занадто часто, 2-3 тренувань в тиждень з кількох вправ і 3 підходів цілком вистачить. Але робити їх треба регулярно. І, звичайно, не забувати про харчування.

Втрачати вагу = втрачати жир

Коли ідеться про втрату ваги, першою виникає асоціація з зайвим жиром, що він обов'язково повинен танути при активних тренуваннях. Так і відбувається, от тільки якщо ви раптом виявили, що скинули кілька кілограмів, справа може бути не тільки в тому, що розтанув жировий прошарок. Це може бути втрата рідини або м'язової маси. Навіть волосся на нашій голові має вагу, тому його випадіння також впливає на цифру на вагах. При схудненні важливо, щоб зникав саме жир, а для цього потрібно правильно і збалансовано харчуватися.

Вода і схуднення не пов'язані

Мало хто, починаючи тренуватися, серйозно замислюється про те, наскільки важливий у цій справі водний баланс. Не те щоб регулярне вживання чистої води змушувало кілограми танути на очах, інакше зайва вага була б у небагатьох. Але без неї схуднення теж неможливе. По-перше, якщо замінити всі солодкі коктейлі, чай, каву та інші напої на звичайну воду, добова кількість калорій відразу скоротиться, що не може не позначитися на втраті ваги. По-друге, стакан води перед обідом знижує апетит, це факт. По-третє, вода прискорює метаболізм. Доведено, що всього півлітра можуть поліпшити обмін речовин до 30%, тобто зникнуть додаткові 100 калорій. До того ж вживання невеликої кількості води під час тренування допомагає працювати енергійніше.

Швидке схуднення — це завжди добре

На жаль, жир йде повільніше, ніж м'язова маса. Тому дуже різка втрата ваги швидше свідчитиме про її зменшення, ніж про скорочення жирового прошарку. Тільки людям з великою надмірною вагою допустимо втрачати до 1,5 кілограма на тиждень. Середньостатистична людина не повинна худнути більш ніж на 1 кілограм на 7 днів, якщо хоче отримати помітний тривалий результат у вигляді пружного сильного тіла.

Прийти у форму важко і дорого

Той, хто недостатньо мотивований або лінується, часто шукає виправдання у тому, що спорт — це важко, правильне харчування — несмачно і дорого, а здоровий спосіб життя в цілому дуже нудний.

Людям здається, що доведеться принести в жертву весь вільний час і всі сили, щоб досягти бажаного результату, і вони не готові навіть починати. Важливо розуміти, що спорт — це в будь-якому випадку заняття, що вимагає певних зусиль і витрат часу. Але існує так багато різних спортивних напрямків, в яких можна пробувати свої сили, стільки можливостей тренуватися в будь-який час і будь-якому місці, стільки смачних, корисних і недорогих страв, що кожен може підібрати для себе ідеальний режим схуднення.

А найголовніше — всі зусилля за підсумком окупляться, коли ви досягнете бажаної форми та будете пишатися собою.

Відпочивати необов'язково

Катувати себе постійними тренуваннями, не беручи ні дня відпочинку між ними — погана ідея. Помилково вважати, що тоді буде прогрес. Навпаки, щоб прийти в ідеальну форму, тілу дуже важливо відновлюватися. Відпочивати, стаючи сильнішими, повинні м'язові волокна, які рвуться під час силових вправ. Повинні поповнюватися запаси глікогену, щоб у м'язів була енергія для нових вправ. А ви самі повинні відновитися психологічно, відпочити, перезавантажитися. Щоб організм адаптувався до нових навантажень, потрібно давати йому час на відпочинок, тому бажано тренуватися через день.

Після 50 років неможливо накачати м'язи

З віком м'язова маса зменшується і тіло стає не таким сильним. Але, всупереч поширеному переконанню, і після 50, і навіть у більш зрілому віці можна зміцнити свої м'язи. Розраховуючи навантаження, важливо брати до уваги особливості своєї вікової групи й те, що організму потрібно набагато більше часу на відновлення ніж, наприклад, у 20.

Бути у відмінній формі не складно, якщо у вас є сильна мотивація і ви цілеспрямовані у своїх діях. Тому не варто сліпо вірити в подібні помилки та намагайтеся детально вивчити всю доступну інформацію, якщо у вас є якісь сумніви.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *