Що станеться з тілом, якщо проходити щодня 10 000 кроків

Зараз майже у кожного в телефоні або годиннику працює крокомір, і багато хто прагне виходити денну норму в 8 000-10 000 кроків. Це дійсно так важливо?

Отже, звідки взялася цифра в 10 000 кроків?

Ця історія почалася в 1964 році перед Олімпійськими іграми в Токіо. Тоді проходила маркетингова кампанія японської фірми Yamasa Toki, яка випускала Крокоміри «Манпо-кей». У перекладі "ман" означає 10 000, «по» — кроки і «кей» — лічильник. Крокомір здобув популярність серед уболівальників, а словосполучення "10 000 кроків" стало стійким. Однак факт того, що кожній людині необхідно проходити 10 000 кроків в день, не доведений науково, інформує Ukr.Media.

Багато дослідників намагалися з'ясувати користь від щоденного проходження 10 000 кроків. Більшість з них приходили до висновку, що люди, які проходять в середньому 3,5-5 тисяч кроків в день, набирають зайві 300-400 ккал. А ті, хто гуляє удвічі більше, спалюють приблизно 600 калорій і в цілому відчувають себе набагато краще.

Що станеться, якщо будете щодня виконувати цю норму?

10 000 кроків — це приблизно 7-8 кілометрів. У сучасному житті не всім вдається крокувати таку відстань за день. Але якщо ви все ж наблизитеся до цієї цифри, то незабаром відчуєте загальне поліпшення самопочуття, помітите, що стали витриваліше і енергійніше.

Лікарі дотримуються думки, що щоденна активність допомагає нормалізувати тиск і сон, знизити рівень стресу, зміцнити опорно-руховий апарат і запобігти багато інших хвороб.

А що відбувається, якщо ходити помітно менше?

Малорухливий спосіб життя — це проблема. Недостатня активність викликає болі в суглобах, проблеми з поставою, призводить до серцево-судинних захворювань і ожиріння.

Може бути, є методики більш індивідуального розрахунку особистої норми активності?

Так, індивідуально розрахувати норму може професійний тренер, який врахує особливості організму і спосіб життя. Знову ж таки, якщо ви регулярно відвідуєте тренування, то 10 000 кроків щодня — недостатнє навантаження. Якщо ж ви офісний працівник, фізична активність якого обмежується тільки прогулянкою від будинку до роботи і назад, то навіть 5 000 тисяч кроків в день будуть благотворно впливати на організм.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує приділяти помірній фізичній активності не менше 60 хвилин в день. Інтенсивні тренування, за словами лікарів, слід виконувати 2 рази на тиждень, по 50-60 хвилин. Це можуть бути як силові заняття, так і йога або розтяжка.

Як мінімум рекомендуємо кожні дві години вставати з-за робочого місця і робити невелику розминку. Та хоча б просто пройдіться по офісу — це призведе до поліпшення кровообігу головного мозку, підвищить загальний тонус і збільшить вашу продуктивність.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *