Що таке кардіотренування, і як воно допомагає впоратися зі стресом

Сучасне життя схильне до стресів на кожному кроці. І найчастіше людина не помічає перших симптомів стресу, а починає розуміти, що з організмом щось не так лише після того, як з'являється відчуття безвиході або надломленого духу, інформує Ukr.Media.

Якщо ви зараз відчуваєте стрес або припускаєте, що це може трапитися з вами в майбутньому, то дана стаття допоможе вам дізнатися, як кардіотренування допомагають впоратися з цим розладом.

Є багато різних практик, які допомагають знайти рівновагу, наприклад, йога. Вона володіє заспокійливим ефектом. Але, як стверджують дослідники, найкращий засіб від стресу — це саме кардіотренування.

Кардіотренування — це синонім аеробного тренування. Даний вид вправ передбачає здійснення м'язових рухів за рахунок енергії, яка добувається під час окислення молекул глюкози киснем. У біохімії цей процес називають аеробним гліколізом. Цим кардіо і відрізняється від силового тренування, де енергія добувається організмом безкисневим способом, або анаеробним. Під час кардіотренувань тренуються не тільки м'язи, але і сама серцево-судинна система: підвищується її працездатність і витривалість.

Типові приклади аеробних вправ — біг, велосипедний спорт, активні командні ігри, ходьба, плавання. Характерною особливістю цих занять є їх тривалість. Тривалість кардіотренувань — від 20 хвилин до години, не рахуючи розминки. Вправи при цьому виконуються динамічно й інтенсивно.

Яким же чином кардіо допомагає зняти стрес?

Кардіо підвищує рівень гормонів, які відповідають за гарне самопочуття

Виконання будь-якого виду кардіотренувань створює напругу в нашому тілі. А це, у свою чергу, стимулює виробництво ендорфіну, серотоніну і норадреналіну в мозку.

  • «Ці гормони кажуть нашим опіоїдним рецепторам, щоб ми відчували себе більш комфортно під час стресу — за своєю структурою вони дуже схожі на морфін і є природними знеболюючими засобами».

Дослідження, яке було опубліковано в журналі Clinical Psychology Review, показує, що оптимальний рівень кардіо-вправ для зняття стресу — це той, який звичний для вас. Крім того, регулярне аеробне тренування підвищує стійкість до почуття тривоги.

Кардіо зупиняє негативні думки

Майже кожен з нас мріяв про кнопку в мозку «вимкнути». Тривожні стани небезпечні тим, що часто ми не можемо зупинити думки у своїй голові. І в цій ситуації виконання будь-яких кардіо-вправ може допомогти зосередитися. А негативні думки при цьому зникають.

  • У книзі «Радість бігу» Монте Девіс пише: «Важко бігати та жаліти себе одночасно».

Крім того, такий стан зберігається ще кілька годин після тренування.

Кардіо зменшує м'язову напругу

Наша основна помилка в тому, що ми не сприймаємо стрес як щось ефемерне і чисто психологічне явище, а насправді стрес знаходиться в нашому тілі. Почуття тривоги змушує напружуватися наші м'язи, і такий тиск може зробити наше тіло ще більш напруженим. Вправи кардіо фактично наповнюють наш організм киснем, що повністю знімає або зменшує напругу. Якщо ви зможете заспокоїти своє тіло — ви зможете заспокоїти свій розум.

Кардіо змінює склад нашого мозку

За результатами дослідження, яке провели вчені з Прінстона, саме кардіо вправи допомагають виробляти більше нейронів в мозку, особливо тих, які відповідають за тиху і спокійну активність.

Для дослідження команда вчених взяла групу дорослих мишей. Половині дозволила бігати в колесі, а інших стримували від активності. Кількість нових клітин головного мозку збільшилася в обох груп мишей, але в активних було більше нейронів, які виробляють гамма-аміномасляну кислоту. ГАМК — це нейромедіатор, який відволікає увагу від неспокою і сигналів, які змушують нас хвилюватися і турбуватися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *