Що таке «заминка» після тренування і навіщо вона потрібна

Будь-яке тренування має починатися з розминки, інформує Ukr.Media.

З її допомогою вдається підготувати м'язи до продуктивної роботи та привести їх в тонус, щоб не отримати травму під час виконання певних вправ.

Але те, як людина закінчує тренування, не менш важливо.

Заминка — це завершальна частина будь-якого фізичного навантаження. Завдяки їй ви можете досягти швидкого розслаблення м'язів, що призведе до швидкого відновлення тіла, яке знесилене тренуванням.

Заминка: що це і як правильно виконувати?

Тренувальний процес — це певний стрес для організму, після якого йому необхідно певний час на відновлення. Якщо йдеться про набір м'язової тканини, то у даному разі відновлення відіграє важливу роль.

Чим краще і швидше відпочине людина, тим інтенсивніше вона зможе викладатися на нових заняттях. Таким чином, їй швидше вдасться набрати необхідну м'язову масу або, наприклад, трохи схуднути і надати невеликого рельєфу тіла.

Заминка — це невід'ємна частина будь-якого тренування. Вона потрібна для наступних цілей:

  • для зниження м'язового перенапруження;
  • для регулювання роботи серцево-судинної системи (нормалізація пульсу, температури тіла, та інше);
  • для відновлення центральної нервової системи;
  • для прискорення виведення з організму кінцевого продукту обмінного процесу, наприклад, молочної кислоти (саме за її надмірного накопичення в м'язовій тканині, з'являється біль після тренування).

Багато хто помилково вважає, що з допомогою заминки в них вийде уникнути м'язового болю. Останні дослідження, в яких брали участь професійні атлети, показали наступний результат: заминка не здатна повністю прибрати біль, що з'являється в м'язах після тренування. Однак, вона сприяє швидкому відновленню тканин.

Оптимальний час для заминки 5-15 хвилин, не більше. Важливо, щоб під час її виконання, пульс не перевищував показник у 120 ударів. Її цілком допустимо робити на велотренажері, біговій доріжці (швидка ходьба, повільний біг), на еліптичному тренажері.

Крім цього досвідчені тренери рекомендують виконувати розтяжку на навантажені перед цим м'язи. Розтяжка також сприятливо впливає на відновний процес і допомагає знімати надмірне напруження.

Можна проводити самомасаж після кожного тренування. Для цього використовується ролер, які користуються особливою популярністю останнім часом. Для заминки так само підійде баня, масаж, сауна, однак все це не повинно бути її основною частиною. Краще за все використовувати все разом.

Заминка допомагає організму перейти в спокійний стан, вона усуває надмірне збудження і сприятливо впливає на відновлення.

Якщо неправильно завершити тренування, то можна зіткнутися з негативними наслідками.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *