Великі амбіції: чому мрії та цілі можуть бути небезпечними

Амбітність людей є одним з головних двигунів прогресу. З іншого боку, вони нерідко приносять нам додаткові труднощі в житті. Прийшла пора розібратися, де ж знаходиться золота середина і чи потрібна вона нам з вами взагалі, інформує Ukr.Media.

Що таке амбітність і чому вона корисна

Амбітність — це риса характеру, яка властива багатьом успішним людям. Це бажання бути кращими, успішними. Це бажання отримати визнання і отримати позитивний результат за всяку ціну.

Без амбітності багато вчених, бізнесменів і політиків не змогли б стати тими, ким є. Вони б не змогли досягти того, чого хотіли. Бути в міру амбітним корисно, адже лише так людина може знайти успіх у своїх починаннях. Часом, на жаль, мало просто йти до мети через працю. Потрібно робити це зухвало і сміливо, просуваючи себе і свої ідеї. Часом нам просто необхідно заявити про себе, закричавши привселюдно, хто ми, чого хочемо і чому гідні називатися кращими.

Якщо ви працюєте не покладаючи рук кожен день, але позбавлені пристрасті, сміливості і віри в себе, то про вас можуть і не почути зовсім. Недолік амбіцій може стати причиною того, що ви втратите мотивацію.

Логічне запитання: як же стати амбітною людиною? На жаль, більшість успішних людей народжується такими або батьки прищеплюють їм цю якість ще в дитинстві. Якщо у вас її немає, ви можете це змінити. Для цього потрібно фокусуватися не на тому, що ви можете втратити, а на тому, що ви можете знайти. Поборіть страх втратити те, що у вас є. Амбітні люди позбавлені його.

Також насолоджуйтесь своїми успіхами, але не зациклюйтеся на них. Намагайтеся йти далі, ставлячи перед собою нові цілі. Якщо довго насолоджуватися перемогами, можна втратити мотивацію в розвитку. Грубо кажучи, потрібно виростити в собі якийсь голод до перемог. Дивіться для цього фільми і читайте книги про біографію успішних людей. Надихайтеся їх успіхами.

Якою може бути шкода амбіцій

Важлива золота середина — потрібно вміти працювати і віддавати себе справі, але при цьому бути сміливими і впевненими в собі. Коли баланс зміщується в бік страху, ми позбавляємося нових можливостей, і успіх може піти від нас. Коли баланс зміщений у бік завищеної амбітності, це теж дуже погано. Такі люди часто йдуть на хитрощі, маніпуляції і обман заради досягнення мети. Само собою, це може негативно відбитися на їх долі і кармі.

Занадто амбітні люди часом хочуть все й одразу. Це може підштовхувати їх до ризику і авантюр. Об'єктивна оцінка того, що відбувається при цьому втрачається. Людина бачить тільки мету, а засоби її досягнення втрачають всі межі. Також подібні люди не вміють зосереджуватися на самому процесі. Їм важливий лише результат, а це неминуче веде до втрати мотивації в майбутньому. З цієї причини владні люди часто хочуть ще більше влади, а дуже багаті і нахабні хочуть ще більше грошей. Кожна нова перемога дає їм стимул і тимчасове заспокоєння, але з кожним разом період спокою все коротший і коротший. Цілі і мрії в такому випадку стають все більш і більш зухвалими, небезпечними, складними. Підсумок простий — тотальне вигоряння або зустріч з такою метою, яка позбавить людину віри в себе або стане маною.

Якщо для вас єдиним заспокоєнням є тільки смак перемоги, то це означає, що потрібно працювати над собою. Спробуйте знайти спосіб отримувати задоволення від самого змагання і процесу досягнення якоїсь мети.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *