Заняття спортом це один із способів поліпшити якість життя і навіть продовжити його

Мода на спорт циклічна. То його вважають непотрібним, то — панацеєю від усіх бід. У наш час вчені говорять про те, що регулярні заняття спортом без фанатизму — це один із способів поліпшити якість життя і продовжити його. Можливо, та зарядка, якою ви так нехтуєте, могла б подарувати вам додаткові кілька років до відміряного долею терміну. Заняття спортом дає безліч переваг, які впливають як на фізичний, так і на психологічний стан людини, а також на менш очевидні речі, інформує Ukr.Media.

Як заняття спортом впливає на фізичне здоров'я

Лікарі рекомендують займатися спортом 150 хвилин на тиждень. Причому з усього розмаїття видів спорту варто вибирати помірні, такі як активна зарядка. Безліч досліджень показує, що регулярні вправи призводять до зміцнення кісток і м'язів, а також до кращого росту і з'єднання тканин.

Найважливішим впливом фізичних навантажень на організм є зміцнення серцево-судинної системи. Вчені виявили, що регулярна фізична активність допомагає впоратися з високим кров'яним тиском і нормалізувати його, знизити рівень холестерину і цукру, а також поліпшити кровообіг через збільшення кількості гемоглобіну і більш якісного насичення крові киснем. Навіть при регулярних самостійних заняттях спортом (на кшталт аеробіки) поліпшується робота серця і зменшується кількість гормонів стресу.

Заняття спортом збільшує гнучкість і рухливість суглобів, покращує координацію рухів і рівновагу, знижує ризик розвитку остеопорозу та інших проблем з суглобами і навіть допомагає боротися з деякими видами раку. В середньому спорт на 50% знижує ризик розвитку діабету, на 35% зменшує ризик серцевих захворювань, на 50% зменшує ймовірність виникнення раку товстої кишки і на 20 % — раку грудей, а також на 30% зменшує ризик ранньої смерті.

Спорт допомагає схуднути

Хоча це належить до фізичного здоров'я, ми винесли схуднення в окремий пункт. Навіть при помірних тренуваннях спостерігається підвищена трата енергії, яку організм спочатку бере з вуглеводів, потім — з жирів, а потім — з білків. При поєднанні занять спортом з правильним харчуванням людина почне досить швидко скидати зайву вагу.

Щоб було зрозуміліше, середньостатистичному дорослому чоловікові, який не займається спортом, потрібно близько 2 200 калорій на день для підтримання ваги. Навіть проста швидка ходьба спалює близько 300 калорій на годину, а футбольний матч протягом того ж часу "з'їсть" вже близько 400 калорій. До спорту можна віднести навіть енергійне прибирання в будинку, яке спалює стільки ж калорій, скільки і швидка ходьба.

Крім явної переваги, на схуднення впливає мінливий спосіб життя. Він стає більш здоровим. Часто люди кидають палити і пити, приводять свій сон в норму, зменшують кількість стресу, мотивуються на рух вперед. Регулярні вправи приносять задоволення і замінюють собою ті шкідливі звички, які були до цього.

Заняття спортом впливає на мислення

Дослідження, опубліковане в авторитетному медичному журналі PubMed, показало, що регулярні фізичні вправи допомагають краще фільтрувати статичний шум, обробляти інформацію та швидше реагувати на різні ситуації. Дослідники відзначили, що ці переваги проявляються, тільки якщо спортсмени займаються контактними видами спорту і при цьому уникають серйозних травм мозку.

Річ у тім, що під час спортивних заходів підвищується загальна кількість шуму, особливо якщо йдеться про змагання. Шум з голосів гравців, тренера, уболівальників і навколишніх звуків зливається воєдино, і спортсмен акцентує увагу тільки на важливих звуках — промови гравців його товаришів по команді і наставника. Ця здатність фільтрувати звуки і концентруватися зберігається і в повсякденному житті.

Також дослідники зауважують більш спокійну і здорову роботу нервової системи у таких спортсменів, розвинені соціальні навички, поліпшення настрою і підвищення самооцінки, загальної когнітивної та академічної успішності у випадку зі школярами і студентами.

Вплив занять спортом на настрій

Під час фізичної активності виділяється дофамін і серотонін (гормони щастя, які сприяють поліпшенню настрою, розслабленню і стабільної психіки) в підвищених кількостях. Це, згідно з дослідженнями, знижує ризик розвитку депресії до 30% і значно знижує рівень стресу. Причому неважливо, який спорт ви вибираєте, будь то зарядка або інтенсивне тренування в спортзалі, — будь-яка форма вправ стимулює їх вироблення. Але спорт, як виявляється, стимулює дещо більше вироблення гормонів щастя, ніж проста фізична активність.

На настрій впливає позитивний результат, особливо якщо йдеться про командні види. Покращує настрій і заняття спортом на свіжому повітрі, так як організм отримує більше вітаміну D. Цей вітамін також покращує самопочуття і знижує симптоми депресії.

Як заняття спортом сприяють соціалізації

На відміну від простої фізичної активності для здоров'я, такої як зарядка, спортивні дисципліни обов'язково вимагають соціалізації. Навіть якщо ви вибрали заняття спортом вдома, вам потрібно буде взаємодіяти з іншими спортсменами і тренером.

Спорт допомагає завести друзів і розширити коло спілкування, обзавестися корисними знайомствами. Особливо для поліпшення соціалізації підходять командні ігри. Вони вимагають більш глибокої взаємодії з іншими спортсменами, причому такої, яка допоможе вам розуміти мову тіла, непомітні жести — все те, що допоможе виграти матч, не інформуючи про свої наміри суперників. Цей же навик зберігається і в повсякденному житті. Командні види спорту вимагають, щоб ви ставили користь для більшості вище своїх інтересів.

Чому заняття спортом важливі для формування основних цінностей

Спорт — це не тільки поліпшення здоров'я і зміцнення психіки за умови помірної активності, а й навчання важливим цінностям, які будуть допомагати протягом усього вашого життя і дозволять вам стати справжнім джентльменом.

Спорт вчить насамперед повазі до своїх опонентів. Ви починаєте бачити в них не просто суперників, а людей, які, як і ви, прагнуть підкорити висоти. Для прикладу можете подивитися на старі бої без правил, де бійці навіть після жорстокого матчу вкрай шанобливо ставляться один до одного. Спорт вчить і дисципліні, допомагаючи стати більш відповідальними. Ви будете більше орієнтуватися на довгострокові цілі і перестанете гнатися за миттєвою вигодою.

А ще спорт допомагає зрозуміти, що не буває перемог без поразок. Прагнення до перемоги залишиться колишнім і навіть посилиться, але в разі програшу ви будете спокійними і розважливими, адже це черговий крок до досягнення цілей. Ця навичка допоможе справлятися з будь-якими життєвими проблемами, робити це максимально спокійно і гідно. І нарешті, ви зрозумієте, що результату не досягти без старанної роботи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *