Народні прикмети і забобони: чи можна носити і зберігати речі покійника

Смерть близької людини паралізує почуття і думки, вимагає додаткових життєвих сил, і знання специфічної інформації. Відповіді на такі питання як: чи можна зберігати речі померлої людини або їх краще роздати, продати, викинути — вирішують процес утилізації пожитків, інформує Ukr.Media.

Чи носять чи речі померлої людини

Подив викликають терміни, що нагнітаються ставленням до дев'ятого та сорокового днів після смерті. Родичі та близькі губляться в здогадах і питаннях без відповідей. Представлена інформація підтримає у важку хвилину підказками до вирішення наболілих проблем.

Зі смертю людини вмирають і його речі. З них іде жива енергетика, а мертва шкодить живим людям. При носінні речей покійного темна енергія накладається на світлу. При боротьбі мінусів і плюсів перемагають перші. Людина страждає і на енергетичному, і фізичному рівні. Ризик перенесення неприємностей, проблем, хвороб високий, коли речі не почищені на енергетичному рівні.

Чистка — прекрасний спосіб подарувати речам нове життя. Ніхто не дарує і не викидає коштовності, автомобілі та майно тільки тому, що вони дісталися в спадщину. Але не всі правильно використовують ці речі. Вони мають потребу в чищенні.

Сила забобонів, яку пов'язують з речами мертвих людей, ґрунтується на базовому страху — страху смерті. Але нічого страшного не трапиться, якщо рідні не стануть віддавати стороннім сімейні новорічні іграшки, антикварні меблі, норкову шубу, перські килими. Однак залишайте ті речі, що знаходилися на тілі людини під час смерті і похорону. Знімати їх з небіжчика суворо забороняється!

Що робити з речами небіжчика

Знімати одяг або прикраси з мертвого — до важкої хвороби або летального результату. Покійник буде приходити уві сні і мучити присутністю, претензіями, докорами. «Мертві речі», що знімають з особи після відходу в інший світ, підключаються до іншого виміру.

Продавати речі померлого категорично не можна. Це ще гірше, ніж надягати їх на себе. Небіжчик не просто образиться, а розсердитися. Одягнуті на себе одяг або аксесуари можна зняти, повернути продане нереально. Неприємностям піддасться і продавець, і покупець, він стане заручником ситуації, бо і не підозрює, що стало причиною чорної смуги в житті.

Коли речі з небіжчика зняли з незнання, поверніть їх назад — у світ мертвих. Вкрадене у неживого, кладуть на інших похоронах в труну, і просять небіжчика передати власнику.

З померлого знімати заповідану річ — також неприйнятно. Знімати що-небудь з мертвого забороняється і родичам. Коли людина хоче, щоб дар потрапив до адресата, то віддає його при житті. Помер з обіцяними годинником або кільцем на руці? Значить, не бажав дарувати. Хоча не все так однозначно. Для одних носити речі небіжчика неприйнятно, інші мріють роздобути дорогу річ.

Коли можна роздавати речі покійного

З думками про те, чи можна носити речі покійного, виникає питання: коли роздають речі померлого. У випадках термінового звільнення житлової площі або при інших обставинах, що вимагають утилізації пожитків, родичі метаються між необхідністю, обов'язком і пам'яттю про людину.

Кімната, квартира, будинок

Почніть з прибирання. Одні кажуть, що прибратися в кімнаті або квартирі потрібно якомога раніше, щоб померлий не повернувся у звичну обстановку. Інші радять почекати від трьох до сорока днів.

Кімната покійного, правила прибирання:

  • позбавлення від мотлоху;
  • ретельна мийка підлог;
  • скроплення приміщення та меблів святою водою;
  • насильницька смерть або тривала хвороба вимагають очищення енергетики простору шляхом ремонту і заміни меблів;
  • чистка всього, що потрібно вимити і протерти, аж до стін.

Речі, що дорогі серцю і пам'яті, збирають в окрему коробку або приміщення. Першу прибирають подалі від очей. На дачу або в гараж. У приватному будинку — горище або підвал.

Таке ставлення до речей — не зрада і не забуття. Це лікування душевного болю. Туга зі сльозами прив'язують покійного до будинку. В результаті страждаєте ви і душа, що застрягла між світами.

Чи можна носити золото покійного

Коштовності переймають енергетику власника, зберігають інформацію про нього, його життя, важливі події десятиліттями. Щоб надіти на себе подібну спадщину, переконайтеся, чи не брала вона участь в магічних ритуалах.

Подаровані померлим кільця, браслети, сережки, ланцюжки дозволяються для носіння. Але проведіть обряд очищення. Акуратно рекомендується поставитись до натільних хрестиків. Священники стверджують, що вони не несуть негативу, а забобони не такі однозначні.

Хрест захищає власника — бере на себе енергетичні удари, проблеми, хвороби, гріхи. Згідно з прикметами, з чужим хрестом приходять чужі напасті. Місце такої прикраси не на людині, а біля ікон, викидати категорично забороняється. При небажанні зберігати подарований хрестик у будинку виріб відносять до церкви і віддають батюшці. Викинути, закопати, спалити натільний хрестик — взяти на душу величезний гріх!

Залишити годинник покійного

Годинник символізує відлік часу, життя, смерть. Магічна річ, яку облюбували чаклуни, за допомогою неї накликають зло, обдаровують добром, замовляють погибель або безтурботне життя. Пару століть назад годинники мали лише багаті люди, тому вони передавалися у спадок.

Вони копірка життя людини — ховають у собі радість і горе, хвороби і успіхи. Аксесуар проживає кожну секунду господаря разом з ним. Носити чужий годинник — до болю і розчарування. Разом з річчю переходить чужа доля і життя.

Не купуйте годинник на барахолках, у ломбардах і антикварних магазинах. Невідомо хто носив їх, як вони потрапили на прилавок — здають їх не від хорошого життя. Можливо, попередній власник — страшенний мерзотник, якого проклинають всі, або хворий. Всього не можна знати і про небіжчика — від стану здоров'я до справжньої причини смерті.

Годинник, що передається з одного покоління в інше, — сильний оберіг роду. Він символізує і несе щастя. Його не можна продавати. З ним піде захист предків, вони розгніваються, що коштуватиме сімейного щастя.

Чи можна брати речі небіжчика

Православна релігія вважає, що після 40-го дня після смерті пожитки покійного починають втрачати енергетику померлого. Біблія говорить, що коли роздаєте речі покійного зі світлом, робите добро душі. Рекомендується віддавати пожитки різним людям, а не одному.

При роздачі обов'язково повідомляють причину непотрібності. Непотрібні листи, щоденники, альбоми віддають вогню. Сміттєвий бак не місце для того, що радувало цю людину. На смітник відносять поламані, застарілі, рвані речі. Виняток становлять улюблені дрібнички померлого. Їх прибирають або використовують і не бояться негативу — вони несуть турботу власника.

Коли йдеться про смерть дитини, речі не рекомендується зберігати, як і робити з дитячої кімнати вівтар, щоб зберегти все в колишньому вигляді. Іграшки та одяг роздають людям і просять користуватися в пам'ять про померлого, молитися за упокій невинної душі. Залишають лише цінні речі, що підтримають у скрутні хвилини.

Не мучте себе питаннями, чи можна користуватися речами померлої людини. Померлий не змінить долі, але живі допомагають своєю любов'ю, молитвами, а також використанням свідчень його праці у вигляді речей і подовжують про нього добру пам'ять.

Пожитки, що не потрібні, але перебувають в хорошому стані, стають частиною милості. Роздають до 40-го дня. В цей час необхідно молитовне поминання покійного. Протягом цього терміну в небесній канцелярії вирішують попередню посмертну долю померлого.

Обряди очищення речей покійного

Для цього проводять такі ритуали:

  • Свята вода. Використовується в скропленні приміщень і меблів, миття підлоги і вікон, при пранні. Для обробки великих площ або кількості тканинних виробів у звичайну воду додають святу. На відро вистачає половинки або цілої склянки рідини.
  • Сіль. В ідеалі — четвергова. При пранні або обробці також додається в тару з водою. Поверхні обробляються чистим розчином, що знімає наліт, а речі полощуться у проточній воді.
  • Друге життя. Його отримують тканинні вироби. Для цього їх перуть, а після перекроюють і перешивають в новий елемент гардеробу з новим енергетичним полем.
  • Полум'я свічки посилює будь-які ритуали очищення. Під час роботи запалюють церковну свічку. Полум'я випалить весь енергетичний негатив.

Чи можна носити одяг померлого людини і зберігати — кожен вирішує самостійно, погоджує це з власними відчуттями. Головне — зберігайте пам'ять про людину.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *