Ось що буде з вашим серцем після 2 банок енергетика

Кофеїн – це легальний наркотик. Чашка кави з ранку – чи не єдиний засіб, здатний витягнути людину з ліжка, передає Ukr.Media.

Свою дозу кофеїну можна отримати не тільки з кави. Ця речовина міститься в енергетичних напоях.

Австралійські вчені прийшли до висновку, що 500 мл напою з кофеїном підвищує ризик серцевого нападу на 20% у людей з синдромом подовженого інтервалу QT (LQTS). Він пов'язаний з порушенням процесів обміну в міокарді.

Синдром подовженого інтервалу QT – захворювання, яке передається у спадок. Людина може навіть не підозрювати про те, що хвора.

LQTS діагностують у 1 з 2000 чоловік.

Найбільшому ризику піддаються підлітки та молоді люди – саме вони є головною цільовою аудиторією виробників енергетиків. Відпускають такі напої без будь-яких обмежень навіть дітям.

Ось як вживання двох банок енергетика (1000 мл) в день протягом тижня впливає на організм людини:

  • вже в перші 4 години артеріальний тиск підвищується на 8%, до кінця тижня – на 10%;
  • частота пульсу в перший же день збільшується на 8%, до кінця тижня – на 11%.

Більше того, зловживання енергетиками збільшує смертність серед молоді.

Жертвою цієї згубної звички став 33-річний американець, батько двох дітей. Він ніколи не курив, але кожен день пив енергетик.

Смерть від великої кількості кофеїну в крові наздогнала і 18-річного Росса Куні. Під час перегляду баскетбольного матчу він випив 4 пляшки енергетика. Помер він моментально – від зупинки серця.

Шведські експерти попереджають: ніколи не змішуйте енергетичні напої з алкоголем, не пийте їх і під час виконання вправ.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *