Не дозволяйте нікому принижувати вас! Ось що робити, щоб по вам перестали топтатися

Далай-лама казав, що ми завжди повинні творити добро, коли є можливість (а можливість є завжди), передає Ukr.Media.

Немає нічого поганого в тому, щоб виявляти ласку до оточуючих. Це дозволяє нам спати з чистою совістю. Але якщо ви дозволяєте іншим використовувати вас, варто переглянути своє ставлення.

Ми дамо 8 порад, як не дозволяти іншим витирати об вас ноги:

1. Цінуйте себе більше

Це найголовніший пункт. Якщо ви недооцінюєте себе, то будете покірно приймати все, що з вами відбувається.

Не плутайте таке смирення з терпінням або вірністю. Любіть людей, але завжди будьте готові відмовитися від тих, хто гідний вашого часу, ваших сил і вашої уваги.

2. Не порівнюйте себе з іншими

Постійне порівняння себе з іншими знижує вашу самооцінку. Це як хвороба, через яку ви відчуваєте себе ненормально. Відомо, що зі сторони завжди здається, ніби добре там, де нас немає.

Будьте вдячні за те, що у вас є, пишайтеся своїми досягненнями, якими б незначними вони вам не здавалися.

3. Розберіться зі своїми бажаннями

Які у вас цінності? Чого ви чекаєте від партнера?

Сформулюйте свої бажання як можна конкретніше — чим чіткіше, тим краще. Інакше ви ніколи не зможете зрозуміти, що до чого. Знаючи свої бажання, ви завжди зможете зробити правильний вибір, що дуже допоможе вам в майбутньому.

4. Навчіться говорити «ні»

Іноді доводиться наполягати на своєму, не намагаючись догодити всім і кожному. Наприклад, не станеться нічого страшного, якщо ви сьогодні не підете на роботу.

Вам нема чого змушувати себе допомагати іншим, якщо ви не можете собі цього дозволити. Якщо щось доставляє вам незручності, не соромтеся говорити «ні» — потім ви самі скажете спасибі.

5. Ніколи не погоджуйтеся на менше

Не важливо, чи йде мова про стосунки або про кар'єру: ніколи не погоджуйтеся на менше, ніж ви гідні. Ви заслуговуєте поваги і щастя.

Не піддавайтеся своїм страхам. Краще пропустити нікчемний шанс, ніж потім страждати. Вибирайте тільки те, що підходить вам, а не комусь іншому.

6. Будьте егоїстами

Час від часу корисно ставити себе на перше місце і займатися улюбленою справою: слухати улюблену музику, читати книги, подорожувати…

Ви не можете все життя піклуватися про інших. Ваші потреби не менш важливі.

7. Не хвилюйтеся, що подумають про вас інші

Ваше щастя важливіше, ніж думки оточуючих людей. Будьте чесні перед собою. Вам не потрібно нічиє схвалення, щоб стати тим, ким ви хочете стати.

І не має значення, чи подобається іншим ваша точка зору. Вони не вправі змінювати ваші цілі, потреби і бажання.

8. Говоріть про свої почуття

Не приховуйте своїх почуттів. Якщо ви не справляєтеся з робочим навантаженням, скажіть про це начальству. Якщо подруга вас чимось засмутила, скажіть їй про це.

Закупорюючи свої почуття всередині, ви тільки наносите собі шкоду. Не бійтеся висловлювати свою думку.

Наостанок — цитата:

«Людина не повинна нікого ні в чому переконувати, якщо вона сама в це вірить. Їй не потрібно чуже схвалення, щоб бути задоволеною собою. Якщо вона сама прийме себе, то її прийме весь світ». (Лао-цзи)

Пам'ятайте: ніхто не подбає про вас, крім вас самих!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *