Основні причини із-за яких дитина боїться йти в дитячий садок

Рано або пізно в житті кожної дитини настає період під назвою «дитячий садок». Добре, коли дитина з радістю біжить у садок, а що якщо вона плаче і не хоче туди йти? Які можуть бути причини?

Майже всі батьки, які віддають малюка в садок, стикаються з тим, що він спочатку плаче і вередує, інформує Ukr.Media.

Чому дитина не хоче йти в садок?

Причина 1 — боязнь перебувати довго без мами

Це найчастіша причина через яку діти вередують перед садком. Просто їх життєва необхідність знаходитися ближче до мами. Якщо до походу в сад, мама була поруч з нею весь час, то такі діти переносять розлуку гірше.

Що робити? Під час звикання малюка, потрібно віддавати його в садок на кілька годин. Найчастіше вихователі пропонують приводити малюка на прогулянку. Коли він звикне до діточок та вихователя, то охоче буде залишатися в саду.

Причина 2 — нова обстановка

Дітки — консерватори, вони погано переносять будь-які зміни в їх житті. Дитячий садок з його новим розпорядком дня, режимом та правилами — потрясіння для дитини. Складніше тим діткам, які не дотримувалися режиму вдома.

Що робити? Адаптація повинна проходити поступово, щоб дитина звикала до режиму. Бажано заздалегідь коректувати ваш домашній режим з режимом дитячого садка.

Причина 3 — психологічна неготовність

Одні дітки готові в півтора року бути без мами, іншим — і в чотири роки складно дається розставання з мамою. Часто мами самі винні в цьому, надмірно опікуючись малюком.

Що робити? Спочатку водіть дитину в садок по півдня. Допомагайте малюкові звикати до думки, що він може бути без мами: залишайте його на тата чи бабусю.

Причина 4 — переживання мами

Діти відчувають переживання і настрій мами, тому починають боятися йти в садочок. Розставання з дитиною перетворюються в істерики і капризи.

Що робити? Потрібно зрозуміти причину свого хвилювання. Чого ви боїтеся? Зрозумівши причину, може виявитися, що ви хвилюєтеся марно.

Причина 5 — конфлікти з дітками

Сад відвідують різноманітні дітки. Тому дитина не може ладити з ними. У малюків конфлікти виникають на рівному місці. Діти, які не вміють вирішувати і справлятися з конфліктами, не хочуть іти в садок.

Що робити? Дайте дитині можливість спілкуватися з однолітками як можна частіше. Подивіться, як ваш малюк вирішує конфлікти на майданчику, і по можливості підкоригуйте поведінку.

Причина 6 — відстає в саду

Багато батьків надмірно опікують малюка, не даючи йому самостійності. Така поведінка веде до того, що дитина йде в садок без базових навичок самообслуговування. Вона починає «пасти задніх» і гостро відчуває свою відмінність від однолітків.

Що робити? Навчити дитину базовим навичкам, самостійності. Якщо ви не навчили її цього до вступу в садок, тоді разом з вихователями робіть це. Вони будуть привчати малюка обслуговувати себе в саду, а ви вдома.

Причина 7 — немає контакту з вихователем

Часто буває, що дитина боїться вихователя і тому не хоче йти в садок.

Що робити? Розібратися в причинах. Нерідкі ситуації, коли вихователь поводитися неналежним чином, наприклад, залякує і навіть фізично карає дітей. Але бувають випадки, коли дитина протестує проти розпорядку в садку і вихователя, який встановлює правила.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *