Роль батька у вихованні доньки: чого може навчити тільки тато

«Не заздрю тобі, коли всі вони підростуть», «Чим ти заслужив таке щастя?», «Так, братику, ти потрапив в оточення дівчат». Я, батько чотирьох дівчаток, чую це кожен день. І якщо чесно, мені ніяково за тих, хто це каже.

Вона хоче, щоб ви її любили

Донька може вас засмутити, вона може наробити помилок і навіть колись повернутися до вас спиною, але ніколи не змушуйте її сумніватися в своїй любові. Подивіться в її очі і скажіть їй це. Сьогодні і щодня, передає Ukr.Media.

Слухайте її музику

Коли всі мої чотири дівчинки в машині, в ній співає Тайлор Свіфт, Кеті Перрі, Лана дель Рей – загалом, нічого з того, що я б слухав, якби їхав один. З одним винятком – я люблю Тайлор Свіфт. Але якщо ця музика запалює, ми запалюємо разом!

Вона уважно дивиться, як ви ставитеся до її матері

Якщо у вас немає часу, щоб прочитати весь список, прочитайте тільки цей пункт, він найважливіший. Найкраще з того, що ви можете зробити для доньки, – це любити її мати. Присвятити життя дитині легко. Можна жити її гуртками, навчанням, змаганнями, переходити з нею з класу в клас. Але послухайте цієї поради – боріться за свій шлюб, зробіть його пріоритетом.

Ті періоди життя, коли я переставав «зустрічатися» з Брук, моєю дружиною, не призначав їй зустрічей тільки для нас двох, були одночасно найскладнішими і проблемними періодами в житті наших дітей. Я не думаю, що це випадково. Знаходьте час для спільних поїздок удвох, показуйте дітям, що дружина для вас більший пріоритет і що ви – двоє закоханих одне в одного людей, у яких саме тому народилися такі чудові діти.

Не відступайте в тінь, коли вона підросте

Бойфренди, переживання за фото в інстаграмі, чати до півночі, – що б не трапилося, мої дівчатка не будуть бачити, як я віддаляюся від їх проблем тільки через те, що вони виросли. Батьківська любов йде з довічною гарантією. І я буду підтримувати дочок у п'ятнадцять років так само, як підтримував, коли їм було п'ять років.

Ви впливаєте на те, яких хлопців вона буде вибирати

Одного разу вона захоче вийти заміж за того, хто буде любити її так само, як ви. А наша молодша дочка і зовсім каже, що вийде за мене заміж, коли виросте. І тільки батько може їй сказати, що він уже одружений на її прекрасній матері, а в неї буде така ж любляча сім'я з тим, хто буде її любити так, як я люблю свою дружину, її маму.

Навчіть її віджиматися

Мої дівчатка безумовно не слабачки. Як і їхня мати. Вони займаються спортом і не розуміють, що значить «кидати м'яч як дівчисько». Вони вважають, що це такий комплімент. І крім фізичної сили і витривалості ми виховуємо в них наполегливість і стійкість, це їм знадобиться в житті так само, як рожеві сукні і казки про принцес.

Створюйте сімейну пам'ять та історію

В родині мене жартома називають «головним зберігачем». Я не проти. Знаєте чому? Я знаю, що у мене ще залишилося 50-60 років на цій землі. Не так мало, але й не дуже багато. Тому я хочу створити якомога більше пам'ятних моментів і залишити дівчаткам спогади про себе.

Ми святкуємо великі події, такі як «перша подорож, коли тобі вже 10 років», але у нас є і маленькі сімейні свята, до яких ми дуже серйозно ставимося. Сімейні кіновечори по п'ятницях, великі сніданки по суботах, похід в гори в неділю. Роль батька – наповнювати шляховий журнал спогадами про те, що ви робили разом. Ця пам'ять буде давати їм сили у важкі хвилини.

Покажіть дочці, що світ обертається не тільки навколо неї

Тому що це зробить її життя легше. Ми вчимо дівчаток, що життя стає краще, коли ти розумієш, що ти в світі не один. Допомагати іншим, іноді поступатися – так краще для душі.

Ходіть на шкільні ранки

Звичайно, дитинство дітей часто збігається з початком кар'єри, і на всі свята та концерти прийти не вийде. Я не фанат театральних постановок про зайчиків і сніжинок. Але якщо я туди прийшов, я буду плескати голосніше за всіх.

Сидіти поруч і бути разом – не одне і те ж

Для мене немає нічого сумніше, ніж бачити батьків на дитячих ранках, які перевіряють пошту та новини у «Фейсбуці». Коли ви вдома, дочка хоче бути з вами. Для неї це означає гратися з вами, розмовляти з вами. Я сам про це забуваю занадто часто. Той факт, що ви сидите поруч, ще не означає, що ви разом.

Покажіть їй, що чоловіки бувають м'якими

Що вони знають ласкаві слова і не соромляться їх говорити. Що вони можуть допомогти зібрати в хвіст неслухняне волосся так, що це буде наймодніша зачіска у класі. Що не кажіть, ростити дівчинку – суцільне задоволення.

Виводьте її в світ і поводьтеся з нею як джентльмен

Для цього не потрібно тонни грошей. Можете вважати мене старомодним, але я відкриваю перед кожною дочкою двері, підштовхую стілець в кафе і слухаю її розповідь так уважно, ніби вона вже доросла леді.

З кожною із дочок у вас повинні бути моменти, коли ви відправляєтеся на прогулянку тільки вдвох, у кожної має бути час, коли вона зможе поговорити з вами наодинці, розділити проблеми і радості. Коротка прогулянка навколо будинку або подорож до найближчого парку на велосипедах. Нічого складного, але це важливо.

Кажіть їй, що вона красива

Ви стали батьком дівчинки, і тепер це ваша робота – говорити їй, що вона красива. Але не забувайте і те, що по-справжньому красиве її серце, і для цього їй не обов'язково намагатися вміститися в розмір S.

Просіть пробачення, якщо ви неправі

Я забуваю про пункти 1-13 частіше, ніж мені б цього хотілося. Але я намагаюся. Якщо я ненароком ображаю когось із дочок або коли мої наміри були кращими, ніж вчинки, я вчуся просити вибачення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *