Кінологи розповіли, які квіти смертельно небезпечні для собак

Кінологи розповіли, які квіти та домашні рослини можуть завдати шкоди здоров'ю собаки, інформує Ukr.Media.

За їх словами, з'їдена собакою домашня рослина може призвести до отруєння і іноді навіть до смерті. Господарі в жодному разі не повинні дозволяти своїм вихованцям гризти зрізані іриси, нарциси та півонії, а також тюльпани, лілії, проліски. Не меншу небезпеку для собак становлять нарциси, хризантеми, конвалії, гіацинти та бузок.

Крім того, з особливою увагою слід поставитися до гортензії, примули, цикламену та молочаю, оскільки вони можуть призвести до збою в роботі шлунково-кишкового тракту, алергії та запалення слизових оболонок.

Верескові види рослин також небезпечні, до них відноситься азалія. Вони викликають отруєння, а слідом за ним порушення роботи серця та пригнічення центральної нервової системи, розповіли експерти.

Ароїдні рослини викликають печіння, пухирі на слизовій оболонці, зупинку дихання, набряки і кон'юнктивіт, а пасльонові стануть причиною нудоти, сонливості, розладу шлунку, помутніння свідомості та паралічу. Барвінкові рослини небезпечні порушеннями серцевої діяльності.

При отруєнні тварини слід якнайшвидше видалити отрути з організму собаки.

Видалить отруйні частинки зі шкіри, вовни та слизових собаки, промивши великою кількістю води. Якщо вам здається, що тварина з'їла рослину, необхідно викликати блювоту. Після того, як ви викликали блювоту, необхідно дати щедре питво та абсорбент, а потім негайно звернутися до ветеринарної клініки за допомогою, зазначили кінологи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *