Відчутний і болісний процес: чим небезпечне прагнення до ідеалу

Прагнення людини до ідеалу в різних сферах її життя може бути небезпечним, тому що ідеал недосяжний. Про це розповіли психологи, інформує Ukr.Media.

Хоча прагнення до ідеалу може мати деякі потенційні переваги, важливо уникати одержимості ідеалом. Визнання і прийняття своїх недосконалостей дає змогу розвивати здоровіші й усвідомленіші стосунки як із самим собою, так і з іншими. У підсумку це призводить до більш повноцінного, насиченого і щасливого життя, сказали експерти.

Психологи зазначили, що, прагнучи до ідеалу, людина може розраховувати на отримання позитивного результату. Однак найчастіше така поведінка може закрити її особистість і позбавити можливості для подальшого зростання. У зв'язку з цим фахівці закликали прагнути до ідеалу, який виступає у вигляді точки зростання, а не недосяжної мрії.

Німецькі вчені з Гамбурзького університету до цього з'ясували, що люди з високим соціально-економічним статусом із більшою ймовірністю займатимуться благодійністю. На думку фахівців, схильність до меценатства серед володарів хороших статків зумовлена здатністю до менталізації — емоційної сприйнятливості та можливості краще розуміти як почуття і думки інших людей, так і свої власні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *