Виправдання, що дратують: Чому ми не завжди чесні з навколишніми та як це впливає на наші взаємини

Ми всі знайомі із ситуаціями, коли людина, яку ми просимо про щось, починає сипати відмовками. Однак іноді варто сказати правду, адже ці відмовки всіх відверто бісять, інформує Ukr.Media.

"У мене багато роботи"

Це, мабуть, одне з найпоширеніших виправдань, із якими доводиться стикатися. Але дозвольте запитати, чи не завжди у всіх багато роботи? Адже кожен намагається бути ефективним та досягати успіху у своїй діяльності. Тож це виправдання скоріше показує неорганізованість чи небажання допомогти, ніж реальну завантаженість.

"У мене були інші плани"

Не дивуйтеся, коли побачите розчарування в очах людей, якщо виправдовуватимете незроблену вчасно роботу таким чином. Коли ви постійно відкладаєте відносини на користь своїх планів, це покаже недолік поваги з вашого боку, несерйозне ставлення до зобов'язань. Час навчитися знаходити баланс між особистими планами та відповідальністю перед іншими людьми.

"Я забув"

Неповага — ось що ховається під цим "виправданням". Якщо ви постійно забуваєте про власні обіцянки чи обов'язки — це ваша проблема, вона не повинна стосуватися інших і тим більше якось підставляти колег і близьких. Якщо людина постійно забуває про важливі речі, виникає питання про її профнепридатність.

"Завтра почну"

Ми всі знайомі із цим виправданням, коли хтось відкладає виконання завдання на завтра. Але як часто це "завтра" стає "потім", а "потім" взагалі настає? Відкладання справ або прокрастинація — це звичка, що призводить до проблем і невдоволення інших людей. Адже вони очікують, що ви виконаєте свої обіцянки вчасно.

"Я надто втомився"

Втома — природний стан, який ми всі періодично відчуваємо. Але використовувати її як виправдання для відмови просто нечесно стосовно інших людей. Якщо відкладаєте обіцяні справи або прямі службові обов'язки, аби полежати на дивані годинку чи дві, це ніяк не знімає з вас відповідальності. Дорослі повинні вміти розставляти пріоритети і контролювати особистий час. Інакше з вами просто перестануть спілкуватися та позбавлять роботи.

Коли йдеться про взаємини, важливо бути відповідальними та поважними до інших людей та їхнього часу. Чим більше безглуздих виправдань, тим гірше до вас ставляться. Повірте, дуже скоро це позначиться і на якості вашого життя. Адже кому потрібен друг чи працівник, на якого не можна покластися?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *