Як миттєво дізнатися зайва у вас вага чи бракує. Випробувано на собі

Виявляється, свою вагу можна визначати і без такого популярного пристрою як ваги. Є кілька лайфхаків, які допоможуть дуже швидко з’ясувати масу свого тіла, не вдаючись до класичного зважування.

Зап’ястя та 10%

За допомогою найлегшого трюку можна запросто дізнатися свою вагу за зростом. Для початку потрібно обхопити великим і вказівним пальцем лівої руки праве зап’ястя. Якщо пальці з’єднаються в кільце вільно, значить, ви астенік, тобто людина з худорлявою статурою. Далі. Напевно, вам відомий ваш зріст в сантиметрах? Тоді вираховуєте 10% від зроста та віднімаєте їх від 2 останніх цифр зроста. Наприклад, якщо ваш зріст 170 см, то 10% – це 17. Тепер 70-17 = 53 кг. Це приблизно буде показником того, скільки ви важите.

Якщо пальці не змогли охопити зап’ястя, то ви гіперстенік, що має потужну статуру. У такому разі додайте 10% від зроста до останніх двох цифр. Наприклад, при зрості 180 см., 10% складатиме число 18. 80+18 = 96 кг – це здорова маса для великого чоловіка.

За власним досвідом використання цього методу, можу сказати, що відхилення може бути, але незначне (±5кг). Я визначила, що я астенік, бо обхопила лівою рукою своє зап’ястя. Мій зріст 167 см, а 10% – 16,7. Якщо відняти ці 10% від двох останніх цифр мого зроста, то вийде: 67-16,7 = 50,3 кг. А моя реальна вага складає 45 кг. 

Оптимальну масу тіла люди мають віком 18 років. З роками ми трохи товстішаємо, і цей процес цілком нормальний. Щоб зрозуміти, чи в нормі вага, потрібно розрахувати оптимальну масу тіла з урахуванням інших параметрів

Оптимальну масу тіла люди мають віком 18 років. З роками ми трохи товстішаємо, і цей процес цілком нормальний. 

Талія та зріст

Цей метод не покаже, яка у вас вага, але зможе обчислити, чи потрібно тобі худнути, чи в цілому з тілом все гаразд і можна трохи розслабитися.

Щоб зрозуміти, чи немає в тебе зайвої ваги і граничної кількості жирових відкладень, потрібно виміряти обсяг талії і розділити його на свій зріст. Наприклад, якщо талія дорівнює 70 сантиметрам, а зріст – 160 см, виходить таке значення: 70:160 = 0,4375. Або ж 43,75%.

За своїми вимірами в мене вийшло: талія 59, зріст 167 = 0,3532. Або ж 35,32%. Порівнявши дані зі списком, можу сказати, що дійсно так, я худа.

Визначивши своє співвідношення талії та зроста, можна порівняти його із загальними значеннями зі списку нижче та зрозуміти, як почувається ваше тіло.

 • Якщо співвідношення талії та зростання становить менше 35%, вага вважається недостатньою.
 • При співвідношенні від 35 до 41,9% можна говорити, що жінка дуже худа.
 • Стандартне співвідношення коливається у проміжку від 42 до 48,9%.
 • При надмірній вазі відсоток співвідношення талії та зроста становить від 49 до 53,9%.
 • Значення вище 54% вважаються гранично небезпечними для здоров’я.

  Охоплення талії - показник не лише естетичний, а й медичний. У цій галузі відкладається вісцеральний жир, надлишок якого призводить до розвитку ожиріння, цукрового діабету, серцево-судинних захворювань та інших серйозних ускладнень

  Охоплення талії – показник не лише естетичний, а й медичний. В талії відкладається вісцеральний жир, надлишок якого призводить до розвитку ожиріння, цукрового діабету, серцево-судинних захворювань та інших серйозних ускладнень

Зріст та вік

У прагненні попрощатися із зайвими кілограмами важливо правильно розрахувати норму ваги, а не рівнятися на дівчат модельної зовнішності. Кожна людина має власну структуру тіла, тому масу потрібно розраховувати індивідуально. Використовується така формула розрахунку ваги: 50 + 0,75 (З – 150) + (В – 20) : 4 = індекс маси тіла, де З – це зріст, а В – вік.

З особистого досвіду можу сказати, що саме цей метод відхіляється від дійсності набагато більше, ніж перший спосіб. Мої розрахунки: 50 + 0,75 (167 – 150) + (21 – 20) : 4 = 63 кг, що взагалі далеко від дійсності. Так, можливо, що це нормальна вага для мого зроста, але, за власними відчуттями, для мене це б було дуже багато.

Абсолютної точності за такого обчислення чекати не варто, але приблизну цифру підрахувати цілком можливо

Абсолютної точності за такого обчислення чекати не варто, але приблизну цифру підрахувати цілком можливо

Використовуємо бочку

Це найбільш клопіткий і складний спосіб, але він найточніший. Щоб порахувати вагу за допомогою цього способу, вам знадобиться порожня велика ємність (наприклад, бочка) чи ванна.

Практична частина: залазимо в діжку чи ванну і дивимося, на рівень води: відзначаємо, наскільки вона піднялася. Вилазимо і приступаємо до 2-ї частини експерименту – підрахунку кількості води, що визначає вашу вагу. Візьмемо за основу, що 1 кг. еквівалентний 1 л. Літровим кухлем наливаємо воду і дивимося, скільки кухлів піде на те, щоб рівень рідини у ванній дійшов до “вашої” позначки. 55 кухлів? Значить, ви важите 55 кг!

Нажаль, в мене нема часу для вимірів цим способом, але в інтернеті багато відгуків, що цей метод достатньо правдивий.

 Варіант, як дізнатися свою оптимальну вагу без ваг, не підходить матерям, що годують, вагітним жінкам, спортсменам, людям молодше 18 років і старше 65 років. Для них нормальні коливання ваги

 Варіант, як дізнатися свою оптимальну вагу без ваг, не підходить матерям, що годують, вагітним жінкам, спортсменам, людям молодше 18 років і старше 65 років. Для них нормальні коливання ваги.

Раніше Інформатор писав:

 • Випробувано на собі! Як порахувати свою ідеальну вагу, та чому майже всі формули брешуть
 • Як позбутися неприємного запаху із рота. Кілька простих лайфхаків – відео
 • Не викидайте насіння дині! Їх можна круто використати – невідомі лайфхаки

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *